Co łączy nazwiska Pustelnik, Gołąb, Hercog?

Wysokie góry, osiągnięcia sportowe oraz… zimowy biwak Wintercamp!

Zarówno Piotr Pustelnik jak i Janusz Gołąb oraz Piotr Hercog będą gośćmi pierwszej edycji zimowego biwaku Wintercamp odbywającego się na Turbaczu w dniach 14-17 lutego. To tylko garstka z gości, którzy zjawią się tu by poopowiadać Wam o górach najwyższych, niesamowitych sportowych projektach, oraz wielkich rzeczy jakie dokonali w swojej karierze sportowej. To ludzie, od których można brać garściami, inspirować się i wzorować!

Piotr Pustelnik jako trzeci z polskich himalaistów zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. Koronę zamknęło wejście na Annapurnę (8091 m n.p.m.) w dniu 27 kwietnia 2010 r. o 13:45 czasu lokalnego. Dokonał tego jako trzeci Polak w historii po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim.

Jasiu Gołąb dokonał pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Gaszerbrum I, 31 lipca 2014 r. stanął na szczycie K2. Lista jego dróg w Tatrach i Alpach jest baaaaardzo długa!

Piotr Hercog natomiast pokonał tysiące (miliony?) kilometrów właściwie na każdej chyba długości i szerokości geograficznej – Everest Basecamp, zamarznięte jezioro Bajkał, sroga Patagonia, Kilimanjaro, Stany Zjednoczone, Japonia, Pik Lenina… Polak z najwyższą lokatą w prestiżowym biegu Ultra Trail du Mont Blanc – 10 miejsce!

Wśród prelegentów I edycji Wintercampu będziemy mieli zaszczyt gościć również Jędrka Życzkowskiego z Wojciechem Grzesiokiem, Michała Króla oraz Bartka Machowskiego.

Partnerzy WinterCamp X

title