Goście, goście, goście!

Wreszcie nadszedł czas by oficjalnie poznać gości trzeciej edycji WinterCamp’u!

Najbardziej doświadczonym himalajsko gościem biwaku będzie nie kto inny jak Piotr Pustelnik – Jeden z najlepszych polskich himalaistów, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. W 2010 roku zdobył upragnioną Annapurnę i jest trzecim Polakiem, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Znany jest ze swojej nienagannie etycznej postawy podczas wypraw wysokogórskich. Doceniają to nie tylko alpiniści. W 1996 roku po wyprawie na K2, gdy uczestniczył w akcji sprowadzania skrajnie wyczerpanego włoskiego alpinisty do niższych obozów, otrzymał od Polskiego Komitetu Olimpijskiego list gratulacyjny oraz wyróżnienie indywidualne “Fair Play” za całokształt kariery sportowej. W 2007 został nagrodzony nagrodą Explorera, przyznawaną co roku.

Drugim gościem będzie polarnik i wspinacz – Jaś Mela, którego nie powstrzyma ani zimno, ani hulający wiatr w dążeniu do wyznaczonego celu. Dzielnie walczy z własnymi słabościami przy równoczesnym pomaganiu innym! Polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku. Był już na dwóch szczytach zaliczanych do Korony Ziemi – Kilimandżaro oraz Elbrusie. Wszyscy, którzy go poznali twierdzą, że Jaś to trampolina motywacji. Czytając z nim wywiady i słuchając jego wypowiedzi nie można z tymi słowami nie zgodzić. Na WinterCamp’ie będzie nas przekonywać i motywować do przenoszenia gór swoich możliwości!

Trzecim gościem specjalnym będzie Piotr Smurawa. Przez 5 lat brał udział w wyścigach psich zaprzęgów i szkolił psy zaprzęgowe. Obecnie jest założycielem i właścicielem Akademii Psa Pracującego, której dewizą jest „miejsce gdzie ludzie spotykają swoje psy i gdzie psy spotykają swoich ludzi.”.W Akademii przygotowywane są psy do pracy z osobami chorymi i dotkniętymi różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W ostatnich latach prowadzi także szkolenia dla przewodników i psów poszukujących i tropiących. Na WinterCampie zaprezentuje w terenie pracę mushera (osoba sterująca psim zaprzęgiem) oraz jego psów. Usłyszycie o psach zaprzęgowych z okresu gorączki złota na Alasce oraz o współczesnych zaprzęgach ścigających się na dystansach sięgających 2 tys. kilometrów.

Mamy nadzieję, że macie takie samo nieodparte uczucie, że najwyższy czas, żeby nadszedł już drugi weekend lutego!:)

Znamy gości specjalnych, a teraz pozostaje nam liczyć, że zima już nadchodzi, bo do rozpoczęcia zostało już tylko 60 dni!

Czekamy na Was w dniach 10-12 lutego 2012! Jeśli są jeszcze osoby, które się nie zapisały niech się spieszą! Ostatni dzwonek zanim zamkniemy formularz zgłoszeniowy!!

Pozdrawiamy!

Partnerzy WinterCamp X

title