Goście specjalni Wintercamp 2015

Wieczorami, w ciepłej sali schroniska, odbędą się fascynujące spotkania z Gośćmi specjalnymi – m.in. z Ryszardem Pawłowskim i Januszem Gołąbem. Pierwszy z nich, znany w środowisku górskim pod pseudonimem „Napał” ma już na swoim koncie 10 ośmiotysięczników, a w całej swojej karierze wziął udział w ponad 250 wyprawach, jako uczestnik lub organizator. Wspinał się z Jerzym Kukuczką, Piotrem Pustelnikiem, Januszem Majerem, Krzysztofem Wielickim i wieloma innymi himalaistami.

rysiu pawłowski
Ryszard Pawłowski
fot. Polish Outdoor Group

Drugi z Gości specjalnych, Janusz Gołąb dokonał wraz z Adamem Bieleckim pierwszego zimowego wejścia na szczyt Gaszerbrum I. Wspina się od niemal trzech dekad, a za swój dorobek został już wielokrotnie nagrodzony. W 1999 roku razem z Jackiem Fluderem i Stanisławem Piecuchem otrzymał nagrodę „Kolosy” za zdobycie jednej z najtrudniejszych ścian w Himalajach – wschodniej ściany Kedar Dome w Garhwalu, w Indiach. Oprócz inspirujących spotkań z Gośćmi specjalnymi, na uczestników czekają także inne rozrywki – pokazy slajdów z wypraw, rozgrzewająca gra terenowa z atrakcyjnymi nagrodami oraz wspólna zabawa przy ognisku.

Janusz_Gołąb_-_himalaista
Janusz Gołąb
fot. Aggna Bielecka

Nadal trwają zapisy do VI edycji WinterCamp. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zgłoszenia będą przyjmowane tylko do połowy stycznia. Czekamy na Was!

Partnerzy WinterCamp X

title