Goście specjalni Wintercampu 2013

Z przyjemnością przedstawiamy gości specjalnych Wintercampu 2013:

Kinga Baranowska, Kinga Baranowska – himalaistka, zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników.
 Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany sportowe związane z Koroną Himalajów, sztuka ta nie udała się do tej pory żadnej Polce. Na wszystkie ośmiotysięczniki Kinga wspięła się bez używania dodatkowego tlenu z butli. Od 2012 roku należy do międzynarodowego grona sportowców Salewa alpineXtrem Team.
Wejścia na wierzchołki ośmiotysięczników:
2003 – Cho Oyu (8201 m)
2006 – Broad Peak (8048 m)
2007 – Nanga Parbat (8125 m)
2008 – Dhaulagiri (8167 m)
2008 – Manaslu (8156 m)
2009 – Kanczendzonga (8598 m)
2010 – Annapurna (8091 m)
2012 – Lhotse (8516 m)

Tamara Styś – himalaistka. Najpierw zakochała się w Tatrach, później zaczęła przygodę z górami wysokimi i zdobywała szczyty stopniowo zwiększając swój górski apetyt. Na swój pierwszy wyższy szczyt wybrała Elbrus na Kaukazie, później był Pik Lenina, niezwykle wymagająca góra, która obecnie nosi nazwę Pik Awicenny, następnie Jebel Toubkal, najwyższy szczyt Afryki Północnej i Mont Blanc. Gdy nadszedł czas na ośmiotysięczniki na pierwszy ogień poszedł Gasherbrum II – udało jej się stanąć na szczycie tej góry. W marcu br. Tamara brała udział w międzynarodowej ekspedycji na Gasherbrum I, gdzie jako pierwsza kobieta na świecie wspięła się zimą w Karakorum na wysokość 7 200 m n.p.m. Niestety, ekspedycja ta zakończyła się tragicznie – trzech innych członków ekipy zginęło podczas ataku szczytowego.

Darek Załuski to człowiek z prawdziwą pasją – jest himalaistą i filmowcem chociaż, jak sam mówi, czasami jest na odwrót. Za swoje filmy otrzymał kilkanaście nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach filmów górskich. Darek był członkiem 16 wypraw w Himalaje i Karakorum. Brał udział w siedmiu zimowych wyprawach: 2x na Nanga Parbat i Shisha Pangma oraz K2, Makalu, Gasherbrum I. Zdobył pięć ośmiotysięczników: Mt. Everest, Lhotse, Gasherbrum II, Cho Oyu, a za czwartym podejściem udało mu się zdobyć K2 w 2011 roku jako dziewiątemu Polakowi w historii.

Uwaga – to nie koniec niespodzianek – już niedługo przedstawimy kolejnych gości! Bądźcie z nami na Facebooku :)

Partnerzy WinterCamp X

title