Kalifornijskie pustynie, Góry Kaskadowe, Sierra Nevada, rozległe lasy Kanady… czyli Pacific Crest Trail!

Pacific Crest Trail to legendarna, liczącą ponad 4 tysiące kilometrów trasa piesza, łącząca Meksyk z Kanadą, która wiedzie przez trzy amerykańskie stany: Kalifornię, Oregon i Waszyngton. W zeszłym roku dwóch śmiałków z Częstochowy – Grzegorz Ozimiński oraz Maciej Stromczyński jako pierwsi Polacy w historii przebyli szlak PCT. A już niebawem, podczas I terminu biwaku Wintercamp, Grzegorz i Maciej podzielą się z Wami wrażeniami ze swojej wyprawy.

Podczas prelekcji nie tylko dowiemy się wielu ciekawostek dotyczących szlaku Pacific Cerst Trail, ale także poznamy przyrodniczy miszmasz amerykańskiej fauny i flory – od kalifornijskiej pustyni, przez Góry Kaskadowe oraz Sierra Nevada aż po rozległe lasy Kanady. Czeka na Was wspaniały pokaz fotografii i pasjonujące story.

Grzesiek i Maciek to pochodzący z Częstochowy zapaleni fani gór i wypraw survivalowych. Do przejścia Pacific Crest Trail zainspirował ich film pod tytułem „Wild”, który sprawił, że własnej skórze zapragnęli poczuć żar Pustyni Kolorado, spojrzeć w przepaść gór Sierra Nevada i zachwycić się widoki znad jeziora Crater Lake w Stanie Oregon.

pctr

Zapraszamy!

Partnerzy WinterCamp X

title