Nowe technologie na Wintercamp X

Sprawdzony ekwipunek podczas wyprawy w góry, to oprócz wytrzymałości i kondycji fizycznej oraz prawidłowego wyżywienia – najważniejszy element przygotowań.
Podczas Wintercamp macie okazję poznać w praktyce outdoorowe technologie i nowinki sprzętowe, które oferują producenci wielu różnych marek. Dzięki partnerom zrzeszonym w POG, przetestujecie sprzęt w trudnych, zimowych warunkach terenowych, a do Waszego użytku przekażemy m.in. namioty i śpiwory Jack Wolfskin’a, namioty Ferrino, śpiwory Pajaka, zimowe hamaki Lesovika czy też sprzęt do wspinaczki lodowej PETZL’a. W czasie szkoleń lawinowych korzystać będziecie z urządzeń i akcesoriów marki Ortovox, a podczas szkolenia skitourowego ze sprzętu firm Volkl, Dalbello i Marker.
Na miejscu czekają na Was szkolenia sprzętowe prowadzone przez profesjonalistów, którzy pomogą dobrać odpowiedni sprzęt na Wasze przyszłe wyprawy i aktywności. Branża outdoorowa co roku oferuje nowe rozwiązania dla aktywnych, dlatego pokażemy Wam nowinki sprzętowe i technologiczne prezentowane niedawno na największych targach outdoorowych w Europie ISPO.

Poniżej prezentujemy listę sprzętu, który m.in. będzie można poznać i przetestować na tegorocznej edycji Wintercampu:

 

Petzl – KASK METEOR

Lekki kask o zwiększonej ochronie do wspinaczki, alpinizmu i skitouringu. Zapewnia ochronę całej głowy, znakomitą wentylację i wygodne noszenie zarówno w lecie jak i w zimie. Jest to pierwszy kask z certyfikacją CE do skitouringu, stanowiący świetne rozwiązanie dla miłośników tego sportu, którzy zarazem się wspinają. Kształt kasku umożliwia optymalne zintegrowanie gogli lub osłon twarzy dzięki czemu uzyskuje się znakomity kask dostosowany do wymagań skitouringu. Jest kompatybilny z osłonami twarzy VIZION i SKREEN. Kask bardzo dobrze obejmuje głowę a obniżenie z tyłu zapewnia jeszcze większą ochronę. Posiada tylne mocowanie do gogli narciarskich. Staranne wykończenie i elegancki design sprawia, że jest jednym z ładniejszych kasków dostępnych na rynku. Dostępny jest w kolorach: biało – fioletowym, biało – pomarańczowym, szaro – białym. Waży zaledwie 240 g.

Petzl – REVERSO

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy REVERSO jest przeznaczony do wspinaczki skałkowej, na wielkiej ścianie, do alpinizmu a także do wspinania na lodospadach. Przyrząd jest dostosowany do większości średnic lin dynamicznych: liny pojedyncze od 8,5 mm do 10,5 mm, liny podwójne od 7,1 do 9,2 mm i liny bliźniacze od 6,9 do 9,2 mm. Nowa, specyficzna konstrukcja przyrządu ułatwia przesuwanie się liny jednocześnie chroniąc go przed zużyciem. Natomiast rowki hamujące w kształcie litery „V” pomagają kontrolować hamowanie. Jest wszechstronny i łatwy w użyciu, a schemat zakładania liny wygrawerowany jest na przyrządzie. Bardzo lekki (57 g) i zwarty. Teraz dostępny również w nowej kolorystyce.

Petzl – GRIGRI

Znane chyba wszystkim wspinaczom i bardzo chętnie używane zarówno na ściankach wspinaczkowych jak i w terenie na skałkach. Jest to przyrząd asekuracyjny ze wspomaganym hamowaniem, przeznaczonym dla doświadczonych użytkowników. Został opracowany, by ułatwić asekurację. Można go używać na wszystkich linach pojedynczych o średnicy od 8,5 do 11 mm. Wspomagane hamowanie zwiększa komfort asekuracji podczas patentowania i zatrzymywania odpadnięć. Konstrukcja rączki zapewnia wyjątkową kontrolę opuszczania i zjazdu. Wygodny uchwyt i łatwość odblokowywania pozwala na płynny zjazd / opuszczenie wspinacza. Świetnie sprawdza się zarówno przy asekuracji z prowadzeniem jak i na wędkę. Grigri ma optymalny stosunek wagi i niewielkiego rozmiaru do trwałości. Do wyboru w kolorze szarym, pomarańczowym i niebieskim. Solidna konstrukcja i niewielka waga – 175 g

Petzl – Uprząż MACCHU – dla dzieci

Regulowana uprząż biodrowa dla dzieci ważących do 40 kg. Dzięki dużemu zakresowi regulacji pasa oraz taśm udowych świetnie dopasowuje się zapewniając jak najlepszą ochronę, bez obaw, że dziecko zaraz z niej wyrośnie. Idealna do wspinaczki sportowej w różnych temperaturach. Dostosowuje się do rozmiaru dziecka i do warstw odzieży. Zapewnia duży komfort doskonałe rozkładając ciężar na pasie i taśmach udowych. Konstrukcja jest identyczna z tą stosowaną w uprzężach dla dorosłych. Dwie klamry DOUBLEBACK na pasie pozwalają na wycentrowanie punktu wpinania i zapewnią jednocześnie łatwą i szybką regulację. Pętla centrala w kolorze zielonym zapewnia szybką kontrolę wzrokową punktu wpinania przyrządu asekuracyjnego. Posiada dwa punkty wiązania jak w uprzężach dla dorosłych. Szerszy pas z boku zapewnia wygodę a specjalne szwy ograniczają miejsca ucisków i tarcia. Łatwa do zakładania, a odpinane tylne łączniki pozwalają na szybkie „rozplątanie” uprzęży.

Razem z uprzężą piersiową BODY stanowi bardzo ładny i skuteczny komplet, który zapewni ochronę dziecka podczas wspinania. W przypadku dzieci, które nie mają jeszcze wykształconej talii uprząż MACCU musi być używana wraz z uprzężą piersiową BODY, dla ochrony przed odwróceniem w razie odpadnięcia.

Petzl – Plecak BUG

Bardzo ładny i solidnie wykonany plecak do krótkiej wspinaczki ścianowej jak również do codziennego zastosowania. Przeznaczony do transportu sprzętu na podejściu i wszystkiego co niezbędne w ścianie. Mieści wygodnie pojemnik z wodą, jedzenie, ubranie, buty. Został tak skonstruowany, by podczas wspinania nie ograniczać swobody ruchów i dobrze dopasowywać się do anatomii. Tkwiąc stabilnie i wysoko na ramionach nie ogranicza dostępu do uprzęży. Ma niewielki rozmiar a pojemność 18 litrów. Boczne taśmy pozwalają na jego zmniejszenie. Profilowane szelki, chowany pas, zwarty i przylegający kształt oraz oddychający materiał od strony pleców zapewniają duży komfort użytkowania. Świetnie nadaje się na plecak do aktywności górskich dzięki wielu praktycznym rozwiązaniom. Sprawdza się również jako plecak miejski ze względu na estetyczny wygląd i ładną kolorystykę: szary i pomarańczowy. Zaprojektowany tak, by wygodnie spakować bukłak z wodą lub bezpieczne nosić laptopa. Uniwersalny i solidnie wykonany z podwójnego materiału o dużej wytrzymałości. Waży 525 gram.

Petzl – Ekspres DJINN AXESS

Wytrzymały i niezawodny ekspres do wspinaczki skałkowej. Karabinki DJINN mają szeroką powierzchnię kontaktu dla lepszego przesuwania się liny i zmniejszenia zużycia karabinka. Jego kształt z wygiętym zamkiem stabilizuję linę i ułatwia wpinanie, a duży prześwit ułatwia manewry. System Keylock chroni karabinek przed przypadkowym zahaczeniem podczas manipulacji. Przekrój w kształcie litery H zapewnia dobry stosunek ciężaru do wytrzymałości.
Łatwo się wpina i wypina a jego kształt i wielkość zapewnia wygodne chwytanie. Wytrzymała taśma AXESS dzięki nowej, super kolorystyce zapewnia łatwą lokalizację ekspresów w ścianie czy pod skałami, co minimalizuje ryzyko zgubienia lub zostawienia sprzętu. Taśma wyposażona jest w ochronę STRING, która chroni ją przed zużyciem i ustawia karabinek w odpowiedniej pozycji. Ekspres jest dostępny w dwóch długościach: 12 i 17 cm

Volkl – Narty VTA 88

Mocna konstrukcja oparta na bardzo lekkim drewnianym rdzeniu wykonanym z wyselekcjonowanych gatunków drewna – buk, topola i paulownia, które cechują się niską masą własną oraz doskonałą sprężystością. Niewielka waga (1260g przy długości 170cm) ułatwia podchodzenie. Mamy fanów Ski Touringu, dla których zjazd jest wyłącznie uzupełnieniem całodniowej wędrówki. Są też tacy, którzy wchodzą na górę, po to by z niej zjechać. Ci pierwsi chcą mieć narty jak najlżejsze na podejściu, a ci drudzy szeroką i stabilną w zjeździe. VTA 88 to narty, które łączą obie pożądane cechy, podczas zjazdu zachowują się jak klasyczne narty zjazdowe. A na domiar tego ICE.OFF TOPSHEET – unikalna technologia zastosowana przez Völkl. Nawet 20-30% mniej do dźwigania przy podejściu, dzięki ustruktyryzowanej górnej powierzchni nart, która redukuje przywieranie śniegu i lodu. Zakładanie fok już nie będzie stratą czasu, dzięki zastosowanemu systemowi mocowania Skin Pin. Rekomendowane wiązania to Marker Kingpin.

Volkl – Narty VTA 88 Lite

Najlżejsze ski tourowe narty na rynku w uwzględnieniu współczynnika wagi do powierzchni nośnej narty – tylko 1060g na sztukę przy długości 170cm i 88mm pod butem = 0,59g/cm2! Trójwymiarowa konstrukcja 3D Ridge, hybrydowy drewniany rdzeń, karbonowa powłoka, zawodniczy ślizg P-Tex 4500. A na domiar tego ICE.OFF TOPSHEET – unikalna technologia zastosowana przez Völkl. Nawet 20-30% mniej do dźwigania przy podejściu, dzięki ustruktyryzowanej górnej powierzchni nart, która redukuje przywieranie śniegu i lodu. Zakładanie fok już nie będzie stratą czasu, dzięki zastosowanemu systemowi mocowania Skin Pin. Rekomendowane wiązania to Marker Kingpin.

Volkl – Narty BMT 90

Najmłodsza narta w rodzinie BMT! Carbonowa powłoka zewnętrzna, Trójwymiarowa konstrukcja 3D.Ridge, lekki drewniany rdzeń, specjalny profil dziobu, gotowe do zamontowania fok. Profil Tip&Tail Rocker to dużo lepsza przyczepność na trudnych i twardych żlebach. Rekordowo niska waga, 1410g na sztuce przy długości 177cm. Duża sztywność, zarówno wzdłużna jak i poprzeczna, przy zachowaniu niskiej wagi oraz harmonijny flex pozwala w pełni wykorzystać możliwości tych nart. Niezwykła zwrotność nart wynika z natychmiastowej reakcji na impulsy, dzięki czemu są bardzo dynamiczne. ICE.OFF TOPSHEET to unikalna technologia zastosowana przez Völkl. Nawet 20-30% mniej do dźwigania przy podejściu, dzięki ustruktyryzowanej górnej powierzchni nart, która redukuje przywieranie śniegu i lodu. Zakładanie fok już nie będzie stratą czasu, dzięki zastosowanemu systemowi mocowania Skin Pin. Ultra lekkie narty do podejścia, a zarazem mocne na freeride!

Marker – Wiązanie ALPINIST 12

Ultra lekkie wiązanie pinowe (245g bez ski stopera) oferuje aktywną kompensację długości podczas zginania nart i imponujące przenoszenie mocy dzięki śrubom montażowym o rozstawie 38mm. Wzmocniony włóknem węglowym przód zapewnia bardzo dużą sztywność i jest wyposażony w przeciwpoślizgowe podkładki i zintegrowane elastomery ułatwiające wchodzenie. Pięta posiada funkcję wsparcia podchodzenia z kątem 0°, 5° i 9° i umożliwia super wygodne przełączanie pomiędzy trybem wędrówki i jazdy.

Marker – Wiązanie KINGPIN 13

Absolutny champion w wiązaniach z mocowaniem typu Tech. Kingpin jest wiązaniem wyróżniającym się w dwóch kluczowych dziedzinach: bezpieczeństwie (wysoki DIN, w pełni diagonalny tylny moduł) oraz wydajności – poprzez szybkie i zarazem perfekcyjne przekazywanie sygnałów na nartę, co finalnie składa się na bardzo wysoki komfort użytkowania. Kingpin był pierwszym wiązaniem pinowym spełniającym rygorystyczne normy DIN ISO (13992: 2007), które zostały oficjalnie udokumentowane certyfikatem TÜV. Rewolucyjna konstrukcja piętki dla wiązań kłowych – szeroko rozstawione punkty mocowania (42 mm) utrzymują but stabilnie i blisko krawędzi. Dźwignia zmiany trybu zjazd/podejście jest bezpiecznie i w sposób niezwykle praktyczny ulokowana na środku wiązania, a zmiana ustawienia możliwa jest bez wypinania przodu buta z wiązania. Ski stoper blokuje się automatycznie w trybie podchodzenia, a aktywuje po przełączeniu w tryb zjazdowy. XXL mają możliwość ustawienia kąta podchodzenia 0º, 7º i 13º, możliwość założenia noży, możliwość regulacji rozstawu tyłu wiązania o 25mm. Zaprojektowane do użytku w szerokim spektrum warunków terenowo-śniegowych. Dodatkowo świetne rozwiązanie dla skitourowców o wyższej wadze, a także freeriderów nielubiących kompromisów (wersja 13 DIN). W porównaniu do innych wiązań skitourowo/freertourowych typu „Tech”, Kingpin oferuje zwiększone bezpieczeństwo, genialny przekaz sił na nartę przy bardzo rozsądnej wadze 750g w komplecie ze ski stoperem.

Dalbello – Buty LUPO AX 120

Absolutny “MUST HAVE”. Linia LUPO – modele tej linii wykonano według technologii Cabrio, która umożliwia uzyskanie dużej sztywności butów bez zmniejszenia komfortu. Ta konstrukcja świetnie sprawdza się w jeździe poza trasowej. Zjazd jak w bucie freeridowym, podejście jak w bucie touringowym! Karbonowa cholewka, skorupa z Irfranu i wyciągany język sprawiają, że but waży tylko 1500g na podejściu. Zakres ruchomości cholewki 67° jest imponujący. Lupo AX ma szerokość 100mm – jest to optymalna objętość, w której możemy komfortowo dopasować buta do stopy, zachowując precyzyjny fitting. But wewnętrzny Instant Fit Air jest w 100% termoformowalny, gwarantuje idealne dopasowanie do stopy, komfort termiczny rewelacyjną oddychalność. Buty w programie MY FIT – z termoformowalną skorupą, linerem i anatomicznym kształetem Contour 4. Podeszwa GRIP WALK – zwiększająca przyczepność i umożliwiająca bardziej komfortowe chodzenie w butach narciarskich. Podstawowe cechy konstrukcyjne: Twardość: FLEX 120, Szerokość: 100 mm, Konstrukcja Cabrio, Contour 4, Ski/Hike, inserty Tech, Wymienna podeszwa, Center Rocker Stance, wyciągany język, Ukośna klamra Dynlink, Canting, Klamry F Lite FP-100 Alu z mikroregulacją, Termoformowalny but wewnętrzny INSTANT FIT Air z językiem.

Dalbello – Buty LUPO AX 110 W

Damska wersja w linii LUPO – modele tej linii wykonano według technologii Cabrio, która umożliwia uzyskanie dużej sztywności butów bez zmniejszenia komfortu. Ta konstrukcja świetnie sprawdza się w jeździe poza trasowej. Zjazd jak w bucie freeridowym, podejście jak w bucie touringowym! Karbonowa cholewka, skorupa z Irfranu i wyciągany język sprawiają, że but waży tylko 1605g na podejściu. Zakres ruchomości cholewki 67° jest imponujący. Lupo AX ma szerokość 100mm – jest to optymalna objętość, w której możemy komfortowo dopasować buta do stopy, zachowując precyzyjny fitting. But wewnętrzny Instant Fit Air jest w 100% termoformowalny, gwarantuje idealne dopasowanie do stopy, komfort termiczny rewelacyjną oddychalność. Buty w programie MY FIT – z termoformowalną skorupą, linerem i anatomicznym kształetem Contour 4. Podeszwa GRIP WALK – zwiększająca przyczepność i umożliwiająca bardziej komfortowe chodzenie w butach narciarskich. Podstawowe cechy konstrukcyjne: Twardość: FLEX 110, Szerokość: 99 mm, Konstrukcja Cabrio, Contour 4, Ski/Hike, inserty Tech, Wymienna podeszwa, Center Rocker Stance, wyciągany język, Ukośna klamra Dynlink, Canting, Klamry F Lite FP-100 Alu z mikroregulacją, Termoformowalny but wewnętrzny INSTANT FIT Air z językiem.

LESOVIK OTUL Underquilt – podpinka hamakowa

Kokon ciepła – tak najprościej opisać podpinkę hamakową. OTUL to prawdziwy must-have dla każdego, kto myśli o spaniu w hamaku w noce, które nie rozpieszczają wysokimi temperaturami. Jej najważniejszą funkcją jest zachowanie wysokiego komfortu termicznego nawet przy -7°C – i to czuć od pierwszej minuty! Za znakomite parametry izolacyjne odpowiada syntetyczne wypełnienie Climashield Apex 133 g/m2, świetnie sprawujące się w przejściowych, pełnych wilgoci warunkach polskiej jesieni, zimy i wiosny. Miękko otulając użytkownika, podpinka tworzy komfortową barierę chroniącą również przed wiatrem, wilgocią, a nawet lekkimi opadam. Miłym dodatkiem jest fakt, że OTUL wykonany jest w całości w Polsce.

LESOVIK HEKSA – ultralekki, przestronny tarp

Co najmniej tak praktyczna, jak zgrabna – taka jest najnowsza plandeka biwakowa w ofercie Lesovika. HEKSA powstała głownie z myślą o biwaku hamakowym. Najistotniejszą cechą jest jej wydłużony do 360 cm grzbiet i wygodna szerokości 300 cm, co oznacza lepsze okrycie nawet najdłuższych hamaków na rynku. Rozwiesza się ją szybko, bo ma zintegrowany, obsługiwany jedną ręką system odciągów. Łukowate wyprofilowanie krawędzi skutkuje w lepszym napięciu całej powierzchni plandeki, a ogólna geometria takiego schronienia jest bardziej przestronna i świetnie działa nie tylko w duecie z hamakiem, ale też gdy przycupnie nisko przy ziemi, wsparta na kijkach trekkingowych (bardzo pomocne są tutaj wycinane laserowo wzmocnienia narożników). Wszystko to zamyka się w wadze 450 gramów.

LESOVIK DUCH – wszechstronny hamak

Klasyk i legenda Lesovika – wykonany w całości w Polsce hamak DUCH to esencja minimalizmu, jakim cechuje się nocleg hamakowy. Mocny, oddychający materiał i prostota konstrukcji tego hamaka nie tylko stanowią o jego niezawodności i wszechstronności, ale tworzą wygodną bazę do kompletowania modułowego zestawu biwakowego. DUCHA można użyć solo, do odpoczynku na szlaku lub jako uzupełnienie przestrzeni biwakowej o najwygodniejszy mebel campingowy, jaki możecie sobie wyobrazić. Po połączeniu go z innymi elementami systemu hamakowego, np. podpinką czy moskitierą, dostajemy komfort spania nawet w szerokim zakresie warunków, od tropików po temperatury poniżej zera! W każdej roli DUCH waży zaskakująco mało – z kompletem zawieszenia tylko 450 gramów, oferując udźwig nawet 250 kg.

wolf

Namiot kopułowy Jack Wolfskin BASE CAMP DOME

Drugi dom na czas ekspedycji: BASE CAMP DOME to nasz przestronny namiot ekspedycyjny, który stawi czoła każdej pogodzie. Zapewnia wygodne i bezpieczne lokum dla od sześciu do maksymalnie dziesięciu osób.

Namiot ma konstrukcję namiotu geodezyjnego. Ten wyjątkowo stabilny rodzaj konstrukcji wytrzyma przez długi czas bardzo silny wiatr oraz obciążenie śniegiem. Wytrzymały na rozdarcia tropik, wytrzymały stelaż z aluminium oraz dwanaście odciągów wspierają stabilność konstrukcji. Z tego względu BASE CAMP DOME nadaje się szczególnie dobrze do zastosowania jako namiot obozowy w ekstremalnym klimacie.

Namiot Ferrino COLLE SUD

Z grupy namiotów HIGHLAB. Duży kopułowy namiot dla ekspedycji, przestrzenny, mogący pomieścić do 6 osób, z możliwością przymocowania tropiku do części bazowej rzepami. Konstrukcja  kopułowa.

Materiały:

Tropik – aluminiowany Oxford poliester wodoszczelny do 4000 mm

Sypialnia – Oddychający i wodoodporny nylon Ribstop

Podłoga – aluminiowany Oxford poliester wodoszczelny do 4000 mm

Maszty – 7 masztów aluminiowych  łączonych sznurkiem (średnica 13 mm). Maszty w różnych kolorach dla łatwiejszego rozkładania. Sypialnia z rękawami na maszty.

Namiot Ferrino LHOSTE 3

Z grupy namiotów 4 Seasons – idealny do mounteineeringu i trekkingu, gdzie przestronność i wytrzymałość we wszystkich warunkach jest wymagana. Sypialnia jest wyposażona w wiele kieszeni i akcesoriów i może pomieścić do 3 osób.

Przedsionki zabezpieczają oba wejścia i zapewniają dodatkowe miejsce na magazynowanie dużych gabarytowo bagaży.

Materiały:

Tropik – Polyester Ribstop 70D, 85 g/m2, pokrycie poliuretanowe, aluminiowane z izolacja termiczna, wodoszczelność do 3000 mm, wodoodporny.

Sypialnia – Polyester Ribstop 70D, 55 g/m2, wodoodporna i oddychająca.

Podłoga – Polyster 70D, 95 g/m2, termiczna izolacja, poliuretanowe pokrycie, wodoszczelność do 8000 mm, wodoodporna.

Maszty – 3 maszty z duraluminium, elementy łączone gumkami w różnych kolorach dla łatwiejszego rozbijania.

Namiot Ferrino MANASLU 2

Z grupy namiotów 4 Seasons – idealny dla użytkowników wymagających minimalnych rozmiarów i min. Wagi, oraz łatwego rozbijania. Maszty z duraluminium z wytrzymałymi łączeniami i technicznymi rozwiązaniami gwarantują niezawodność i odporność na wszelkie warunki. Konstrukcja tunelowa

Materiały:

Tropik – Polyester Ribstop 70D, 85 g/m2, pokrycie poliuretanowe, aluminiowane z izolacja termiczna, wodoszczelność do 3000 mm, wodoodporny.

Sypialnia – Polyester Ribstop 70D, 55 g/m2, wodoodporna i oddychająca.

Podłoga – Polyster 70D, 95 g/m2, termiczna izolacja, poliuretanowe pokrycie, wodoszczelność do 4000 mm, wodoodporna.

Maszty – z duraluminium, elementy łączone gumkami.

Namiot Ferrino SOLO

Nowy w ofercie od lata 2019. Z grupy namiotów 4 seasons, dla osób szukających minimalnych wymiarów i wagi. Podwójnie krzyżowa konstrukcja masztów gwarantuje maksymalna odporność na wiatr. Przedsionek z przodu zapewnia dodatkową przestrzeń na magazynowanie dużych bagaży. Konstrukcja podwójnie krzyżowa.

Matariały:

Tropik – Polyester Ribstop 70D, 85 g/m2, pokrycie poliuretanowe, aluminiowane z izolacja termiczna, wodoszczelność do 3000 mm, wodoodporny.

Sypialnia – Polyester Ribstop 70D, 55 g/m2, wodoodporna i oddychająca.

Podłoga – Polyster 70D, 95 g/m2, termiczna izolacja, poliuretanowe pokrycie, wodoszczelność do 8000 mm, wodoodporna.

Maszty – z duraluminium, elementy łączone gumkami.

Namiot Ferrino SVALBARD 3

Legendarny namiot Ferrino produkowany z modyfikacjami od 1987 roku. Z grupy namiotów 4 Seasons idealny do mounteineeringu i trekkingu, gdzie przestronność i wytrzymałość we wszystkich warunkach jest wymagana.

Podwójnie krzyżowa konstrukcja masztów z duraluminium zapewnia maksymalną odporność na wiatr. Przedsionki zabezpieczają oba wejścia i zapewniają dodatkowe miejsce na magazynowanie dużych gabarytowo bagaży. Konstrukcja podwójnie krzyżowa

Materiały:

Tropik – Polyester Ribstop 70D, 85 g/m2, pokrycie poliuretanowe, aluminiowane z izolacja termiczna, wodoszczelność do 3000 mm, wodoodporny.

Sypialnia – Polyester Ribstop 70D, 55 g/m2, wodoodporna i oddychająca.

Podłoga – Polyester Oxford 210D, 130 g/m2 z izolacyjnym termicznie pokryciem z poliuretanu, wodoszczelny do 4000mm i wodoodporny.

Maszty – 3 łaczone gumkami maszty z duraluminium w różnych kolorach dla łatwiejszego rozbijania

Pajak – Kurtka PHANTOME WMN

Ultralekka, dopasowana kurtka puchowa. Profesjonaliści docenią ją przede wszystkim za jej ergonomiczny krój, rewelacyjny współczynnik kompresji i świetne parametry termiczne. Ci którzy będą nosić Phantoma na codzień pokochają go za jego niską wagę i komfort użytkowania. Kurtka posiada dwie obszerne kieszenie na zamek i regulowany kaptur, który można nałożyć na kask. Pakuje się w całości do dołączonego woreczka kompresyjnego.

Pajak – Śpiwór CORE 550

Ultralekki śpiwór puchowy o zakresie temperatur do -28 [C] EN13537. Przeznaczony głównie do wykorzystania podczas aktywności zimowych, jak i całosezonowego użytku.

Funkcje

-Przyzamkowa listwa 3D

– Zewnętrzne/wewnętrzne pętle do wywieszania

– Kieszeń wewnętrzna

– Zamek z systemem szybkiego rozpinania

– Szybka regulacja kaptura

– Dołączone worki kompresyjny i do pakowania

– Zabezpieczenie zamknięcia Velcro

IDLO – żywność turystyczna

Wystarczy, że zalejesz zawartość wrzątkiem, wymieszasz, zamkniesz, odczekasz 10 minut i… gotowe! Produkty tego typu zyskały ostatnimi laty dużą popularność wśród osób aktywnie podróżujących i ceniących lekkie oraz pakowne rozwiązania żywnościowe. Na rynku pojawiają się wciąż nowe propozycje, a tym razem, każdy z uczestników Wintercamp’a będzie mógł osobiście przetestować i posmakować produkty ЇDLO – ukraińskiej marki debiutującej na polskim rynku, a przy okazji, naszego partnera technicznego.
Asortyment firmy obejmuje aktualnie 27 dań (m.in. śniadań, zup, dań głównych, przekąsek czy batoników) stworzonych w 100% z naturalnych składników.

rescue

Zestaw lawinowy Ortovox Zoom+ Avalanche Rescue Kit

Zestaw przygotowany z myślą o wszystkich początkujących, którzy poszukują ekonomicznego sposobu na zachowanie bezpieczeństwa poza szlakiem, jednocześnie nie rezygnując z najwyższej jakości. Wszystkie części tego zestawu zostały dobrane tak, by ich obsługa była jak najbardziej intuicyjna i łatwa do opanowania nawet w stresującej sytuacji. Znalazła się w nim również publikacja “Safety Academy Guide Book”, która wyjaśnia wszystkie podstawowe zasady związane ze złożonym tematem bezpieczeństwa lawinowego, by zwiększyć szanse, że detektor, sonda i łopata nie będą potrzebne.

3plus_min

Detektor ORTOVOX 3+

Najbardziej uniwersalny detektor przy jednoczesnym wysokim poziomie zaawansowania technologicznego wyposażony w system Smart Antena. System ten pozwala na automatyczne uruchomienie anteny, która posiada najsilniejszy sygnał dzięki czemu znacznie zwiększa szansę na szybsze odnalezienie.

Podświetlany wyświetlacz LCD wskazuje kierunek, dystans i ilość zasypanych ofiar, a sygnały akustyczne pomagają w poszukiwaniach.Po odnalezieniu zasypanego można skorzystać z funkcji FLAGA, tak aby nie pomylić go z pozostałymi. Ponadto detektor został wyposażony w czujnik ruchu co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku zejścia wtórnej lawiny.

ZOOM_min

Detektor ORTOVOX ZOOM+

Model ZOOM+ łączy w sobie łatwość w użytkowaniu oraz najnowszą technologię z nowoczesnym wyglądem. Detektor obsługuje się intuicyjnie między innymi dzięki zredukowaniu do dwóch przycisków: on/off oraz przełącznika pomiędzy nadawaniem i odbiorem. Odległość, strzałka kierunkowa oraz sygnały dźwiękowe niezwykle szybko naprowadzą Cię do obszaru, w którym została zasypana ofiara.

Dzięki zastosowanemu patentowi Smart Antenna poszukiwania są jeszcze łatwiejsze. Detektor sam w zależności od tego w jakiej pozycji się znajduje uruchamia antenę o najbardziej precyzyjnym sygnale.

Łopata lawinowa Ortovox Badgar

Łopata lawinowa Ortovox Badgar

Wykonana z aluminium, dzięki czemu jest super lekka i sztywna. Wyposażono ją w ergonomiczny, hybrydowy uchwyt oraz sztywną szuflę o pojemności 2,5 litra, by zwiększyć szybkość i moc przenoszenia. System montażu został wyposażony w wyżłobienia, które pomagają w wycentrowaniu trzonka w trakcie szybkiego składania. Dla łatwości kopania, na górnej krawędzi znalazły się żłobienia zapobiegające ślizganiu się buta.

beast

Łopata lawinowa o agresywnym profilu Ortovox Beast

Model Beast został zaprojektowany tak, by połączyć optymalną prędkość kopania z kompaktowym rozmiarem. Dzięki wysokim ściankom czéści roboczej i wzmocnieniu środka czéści roboczej uzyskano wysoką sztywność oraz dużą pojemność, co przekłada się bezpośrednio na wygodę pracy i ilość odrzuconego śniego. Dodatkowo ostrze zostało zaostrzone, a górna krawędź wyposażona w wyżłobienia zapobiegające ślizganiu się buta w trakcie kopania. Uchwyt pozwala na wykorzystanie wielu pozycji chwytu, zarówno dla osób prawo i lewo ręcznych. Trzonek ma konstrukcję teleskopową o owalnym przekroju i został w dolnej części pokryty gumą, co zapewnia sztywność i doskonałą ergonomię użytkowania. System szybkiej blokady ułatwia i przyspiesza montaż całego zestawu.

240 Light PFA_min

Sonda ORTOVOX 240 LIGHT PFA

Jedna z najbardziej popularnych sond Ortovoxa. Dzięki optymalnym dodatkom korzystanie z niej jest szybkie i praktyczne. Sonda składa się z 6 elementów wykonanych z aluminium o szerokości 13mm i połączona jest linką Dyneema. Dla zapewnienia odpowiedniego chwytu podczas sondowania została zakończona uchwytem otoczonym pianką EVA.

Jest niezwykle szybka w składaniu i rozkładaniu, a zawdzięcza to patentowi PFA (Patented Flash Assembly). Po wstępnym rozłożeniu wystarczy zaciągnąć uchwyt znajdujący się na końcu sondy aby ją zablokować. Jest model przeznaczony dla doświadczonych użytkowników którzy poszukują niskiej wagi i zaawansowanych rozwiązań.

Sonda lawinowa Ortovox 240 Economic

Sonda lawinowa Ortovox 240 Economic

Ten podstawowy model sondy lawinowej to idealny wybór dla osób początkujących. Ortovox 240 Economic jest bardzo lekka – przy długości 240 cm waży jedynie 230 gram! Tak dobry wynik osiągnięto dzięki zastosowaniu rurek aluminiowych o przekroju 11 mm oraz wykorzystaniu w roli napinacza kewlarowej linki, którą blokuje się tradycyjnym, wkręcanym zamknięciem. Dzięki naniesionej na całej długości sondy podziałce można łatwo odczytać pomiar głębokości w trakcie sondowania.

Sonda lawinowa Ortovox 240 Economic

Łopata KODIAK Ortovox Polska

Łopatę Kodiak z całą pewnością możemy nazwać najbardziej wydajną w całej kolekcji @Ortovox. Jest to niezwykle sprawnie działające narzędzie, głównie dzięki dwóm elementom: ergonomicznym stylisku i szufli. Podczas odkopywania najistotniejszym elementem jest czas, dlatego łopata musi być tak skonstruowana aby możliwie jak najszybciej odkopać zasypanego. Teleskopowe stylisko pozwala na opcjonalne wydłużenie dzięki czemu uzyskujemy większą siłę. Łopata zakończona jest uchwytem w kształcie litery D co znacznie poprawia możliwości i pozwala na pewniejszy chwyt zarówno w rękawicach pięcio jak i dwu palczastych. Aluminiowe ostrze łopaty jest odpowiednio obudowane i ostre na końcu aby z łatwością przebić się przez zamarznięty śnieg lub bryły lodowe. Dzięki bocznym ściankom łączna pojemność łopaty sięga 3.1 litra. Ponadto Kodiak ma możliwość zamontowania ostrza pod kątem 90O co znacznie skraca czas podczas odgarniania śniegu.

Sonda lawinowa Ortovox 240 Economic

Sonda 240 PFA Ortovox Polska

Jedna z najbardziej popularnych sond @Ortovox. Dzięki optymalnym dodatkom korzystanie z niej jest szybkie i praktyczne. Sonda składa się z 6 elementów wykonanych z aluminium o średnicy 13mm i połączona jest stalową linką co gwarantuje wysoką trwałość. Dla zapewnienia odpowiedniego chwytu podczas sondowania została zakończona uchwytem otoczonym pianką EVA. Jest niezwykle szybka w składaniu i rozkładaniu, a zawdzięcza to patentowi PFA (Patented Flash Assembly). Po wstępnym rozłożeniu wystarczy zaciągnąć uchwyt znajdujący się na końcu sondy aby ją zablokować. Jest model przeznaczony dla doświadczonych użytkowników którzy poszukują niskiej wagi i zaawansowanych rozwiązań.

Sonda lawinowa Ortovox 240 Economic

Sonda 240 Alu Ortovox Polska

To podstawowy model sondy dla wszystkich osób zainteresowanych turystyką zimową. Głównym atutem jest niska waga (200g), prosta konstrukcja oraz niewielkie rozmiary po złożeniu. Sonda składa się z 6 aluminiowych elementów o średnicy 11mm połączonych ze sobą aramidową liną. Jest prosta w obsłudze, wystarczy tylko zaciągnąć linkę i już jest gotowa do użycia.

Sonda lawinowa Ortovox 240 Economic

Łopata BEAST Ortovox Polska

Najbardziej uniwersalna łopata w ofercie Ortovox. Ergonomiczna konstrukcja z teleskopowym styliskiem sprawia, że po złożeniu z łatwością zmieści się do plecaka. Pojemność szufli wynosząca 2,5 litra to dokonały kompromis pomiędzy efektywnością odkopywania, a pakownością. Gumowana rękojeść zapobiega ślizganiu i ułatwia operowanie. Waga 720 gramów, sprawia, że Beast jest jedną z najlżejszych łopat w ofercie.

Sonda lawinowa Ortovox 240 Economic

Łopata SHOVEL PRO LIGHT – 440g Ortovox Polska

Kolekcja łopat została uzupełniona o niezwykle lekki model, ale z zachowaniem praktycznej funkcjonalności. Shovel Pro Light to mocno zredukowana pod względem wagi wersja znanego i popularnego modelu Pro Alu przeznaczonego dla osób preferujących lekki ekwipunek. Poprzez dodatkowe otwory w szufli oraz kompaktowe stylisko udało się wyraźnie zredukować wagę o ponad 40%, a niski profil ułatwia zapakowanie łopaty nawet do niewielkiego plecaka. Pozostawiono uchwyt w kształcie litery „T” co ułatwia użytkowanie zarówno prawo jak i lewo ręcznym użytkownikom.

rakiet

Rakiety TSL 418/438 Up&Down Grip

Sprzęt polecany przez GOPR i GROM. System ruchomego podpiętka i pusta rama pod szyną nośną umożliwiają wygodne pokonywanie wzniesień oraz schodzenie bez nadwyrężania stawów kolanowych. Idealną trakcję rakiet oprócz sześciu kolców, zapewniają wzdłużne gripy, dzięki którym rakieta nie obsuwa się po oblodzonym stoku. Wyposażona jest w 6 kolców i system łatwego dopasowania wiązania do wielkości buta.

Partnerzy WinterCamp X

title