Przyłączamy się do akcji Czyste góry – czyste szlaki!

Projekt “Czyste Góry Czyste Szlaki” to cykl edukacyjnych akcji społecznych. Poza dobrą zabawą, edukacją i poznawaniem naszego kraju, uczestnicy akcji starają się pomagać przyrodzie. W trakcie wędrówek górskimi szlakami, uczestnicy akcji  zbierają wszystko to, co nie powinno znajdować się na łonie natury. Akcje “Czyste Góry Czyste Szlaki” nie mają za zadanie zastępować firm i instytucji sprzątających, a głównym założeniem jest wymiar edukacyjny. Samo sprzątanie jest pewnego rodzaju happeningiem a udział w akcjach jest całkowicie non-profit. Jest także wyrazem wsparcia dla wszystkich, którzy nie pozostają obojętni na negatywne działania w stosunku do otaczającej nas przyrody. W trakcie kilku lat działań, w projekcie udział wzięło kilka tysięcy osób, wiele firm, szkół i instytucji. Zebrano tony śmieci dobrze się przy tym bawiąc i edukując.
Do udziału przyłączają się kolejne środowiska, instytucje i media. śród nich są już: “Jan Niezbędny”, Polska Organizacja Turystyczna, Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze, National Geographic Polska, Radio RMF FM, Polski Związek Alpinizmu a grono wsparcia ciągle się powiększa. Do udziału w akcji przyłączyli się nie tylko wszyscy organizatorzy Wintercamp, ale również nasi goście, którym bardzo spodobała się ta idea:)

 

1-_DSC0742 1-_DSC0842 1-_DSC0476

 
Organizatorem cyklu akcji od kilku lat jest Klub Podróżników Śródziemie, a inicjatorem i niestrudzonym koordynatorem jest podróżnik, taternik, dziennikarz i fotograf Albin Marciniak.

Więcej o projekcie przeczytacie TUTAJ.

Partnerzy WinterCamp X

title