Speleologia – czyli co się kryje we wnętrzu gór?

Razem z Kasią Biernacką na Wintercamp Family odkryjemy tajemniczy świat jaskiń!

Jak powstają jaskinie i po co badają je grotołazi? Jaki sprzęt muszą ze sobą zabrać? Jak poruszają się pod ziemią? W co się ubierają i gdzie śpią podczas długiej eksploracji? Jakie zwierzęta można spotkać w jaskiniach? Na te i inne pytania, podczas rodzinnej edycji biwaku zimowego Wintercamp Family odpowie Kasia Biernacka – zapalony grotołaz i uznany fotograf.

Podczas spotkania ze speleologiem przeniesiemy się do odległego i pełnego wrażeń świata jaskiń, które nasz gość eksploruje już od 15 lat. Prelekcja urozmaicona będzie barwnymi zdjęciami oraz krótkimi filmami a także prezentacją używanego przez grotołazów sprzętu: kombinezonów, kasków, uprzęży, kaloszy, lin, latarek etc. Dzieci nie tylko poznają tajniki taternictwa jaskinowego, ale również będą mogły przymierzyć elementy sprzętu speleologicznego oraz nauczyć się robienia wezłów. Nie zabraknie także wspólnego zdjęcia pamiątkowego w kombinezonach, kaskach i uprzężach.

Moc wrażeń gwarantowana!

biernacka-pre

Katarzyna Biernacka jest doświadczonym grotołazem. Spędziła 3 lata w Meksyku, eksplorując jedną z najgłębszych jaskiń – J2 i eksploatowała największe i najbardziej niebezpieczne jaskinie w Europie, Ameryce i  Azji.

Partnerzy WinterCamp X

title