Wintercamp Family – wyjątkowa edycja dla dorosłych z dziećmi

Wintercamp Family to doskonałe połączenie rodzinnego klimatu zimowej przygody ze szkoleniami i zabawami dla najmłodszych. Sport to nie tylko recepta na zachowanie zdrowia i walkę z nudą, ale także doskonała okazja do budowania rodzinnych relacji. Dlatego, z myślą o rodzicach szukających ciekawej formy aktywności spędzania czasu ze swoimi pociechami, w tym roku przygotowaliśmy nowość – edycję Wintercamp Family. Specjalnie opracowany program podzielony został na bloki łączące w sobie profesjonalnie prowadzone szkolenia i warsztaty dla dorosłych oraz aktywności dla najmłodszych, dzięki czemu zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tu coś dla siebie.

A co w programie?

Szkolenie lawinowe, podczas którego specjaliści pokażą jak i kiedy powstają lawiny. Uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym lawiną terenie, poznają metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, w których pomogą specjalnie to tego szkolone psy. Pod okiem ratowników GOPR-u odbędą się także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym.

Szkolenie medyczne, podczas którego przećwiczone będą różne scenariusze właściwego zachowania podczas wypadków w górach. Szkoleniowcy opowiedzą, jak ważne w takich sytuacjach jest opanowanie oraz nauczą jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną, uczestnicy biwaku mogli poznać i przećwiczyć w zimowych warunkach terenowych najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

Szkolenie terenowe, którego celem jest nauka praktycznego zachowania się w górach, z naciskiem na sytuacje kryzysowe i konieczność przygotowania awaryjnego biwaku. Szkoleniowcy pokażą jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowanego noclegu w górach oraz co zrobić, aby następnego ranka bezpiecznie wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej uczestnicy potrenują w praktyce poruszanie się zimą w górach przy użyciu rakiet, raków i skitour’ów

Bloki szkoleniowe podzielone będą na część dla dzieci i dla dorosłych, prowadzone będą także zajęcia wspólne dla wszystkich.

Oprócz praktycznych szkoleń na wszystkich uczestników czekają także spotkania z himalaistami, zawody i wyjątkowa atmosfera. Dla najmłodszych przewidziane są popołudnia z animatorami, podczas których odbywać się będą zajęcia w dwóch grupach wiekowych (6-10 lat i powyżej 11 lat), zabawy ruchowe, manualne, gry i zabawy o tematyce zimowej i górskiej. W programie także między innymi zabawy na zewnątrz schroniska dla rodzin, ścianka lodowa i wycieczki na Turbacz, a także spotkania z podróżnikami. Gościem specjalnym edycji Wintercamp Family będzie między innymi Kasia Biernacka, która wprowadzi najmłodszych w tajemniczy świat jaskiń oraz pokaże jak wygląda praca speleologa. Dzieci będą miały okazję przymierzyć elementy sprzętu, a także nauczą się sztuki robienia węzłów. Nie zabraknie także pamiątkowego zdjęcia· w kombinezonach, kaskach i uprzężach. W programie znalazła się także prezentacja, podczas której dzieci odkrywać będą Amerykę Środkową. Dowiedzą się między innymi jak się znajduje nieznane nauce gatunki zwierząt, co jedzą drapieżne harpie oraz jakie są najgroźniejsze stworzenia żyjące w lesie deszczowym Ameryki Środkowej.

bie

Nie zabraknie wrażeń także dla dorosłej części zespołu Wintercamp Family!

Gościem specjalnym będzie polski himalaista – Krzysztof Wielicki, którego przedstawiać nie trzeba. Warto jednak przypomnieć jego wyjątkowe osiągnięcia.

17 lutego 1980 r., Krzysztof Wielicki razem z Leszkiem Cichym jako pierwsi w historii zdobyli zimą najwyższą górę świata – Mount Everest (8850 m). To także piąty człowiek na globie,który zdobył koronę Himalajów, a jako pierwszy na Świecie jest autorem solowego wejścia na ośmiotysięcznik w ciągu jednej doby – Broad Peak. Nikt nie towarzyszył mu również podczas wypraw na Dhaulagiri, Sziszapangmę, Gaszerbrum i Nanga Parbat. Brał także udział w kilku wyprawach na K2, a w 2003 r. był organizatorem Polskiej Wyprawy na ten szczyt, która musiała wycofać się z uwagi na skrajnie niesprzyjające warunki. Za swoje wyczyny został uhonorowany tytułem Giganta przez Gazetę Wyborczą oraz prestiżową, światową nagrodą Explorer.

Podczas wieczornych spotkań Krzysztof Wielicki opowie o swoich wyprawach, a każdy z uczestników będzie miał okazję zapytać o kulisy sukcesów, a także i przyszłe plany polskiego himalaisty.

wielicki

Moc wrażeń gwarantowana, zapraszamy!

https://www.youtube.com/watch?v=U0He5qlfNcs

Partnerzy WinterCamp X

title