Wintercamp w …centrum miasta?!

W dniach 13-14 na placu Wolności, w samym centrum miasta postawiliśmy nasz biwak szkoleniowy – Wintercamp City. Wydarzenie to wpisywało się w Festiwal Rzeźb Lodowych, który już po raz kolejny gościł w Poznaniu.

Wintercamp City, był swego rodzaju rozgrzewką dla naszego zespołu przed imprezą na Turbaczu, dobrą zabawą, ale także…służył realizacji misji, którą stawiamy sobie od samego początku: praktycznej promocji wiedzy i umiejętności przydatnych miłośnikom zimowych przygód.
Dlatego też, podczas Biwaku w Poznaniu pokazywaliśmy filmy górskie (i nie tylko!), szkoliliśmy z pierwszej pomocy, sprzętu i technologii outdoorowych, postawiliśmy także ściankę do wspinaczki lodowej (niestety, z uwagi na bardzo wiosenną aurę…musieliśmy ją nieco przebudować – spokojnie nikt się nie zorientował, że to nie prawdziwy lód;). Swoje prelekcje przedstawili m.in. Janusz Gołąb oraz Wojtek Grzesiok.

Idea takiego eventu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Poznaniaków, dlatego w przyszłym roku spotkamy się pewnie ponownie ;)

Tutaj, znajduje się film z relacją z biwaku w mieście.

Partnerzy WinterCamp X

title