Program – WinterCamp Family Gorce 07-10.02.2021

TERMINY: Aż 4 dni wspaniałych zimowych aktywności: 07-10 lutego 2021 r. (ferie: łódzkie, śląskie, podkarpackie, pomorskie, lubelskie)

MIEJSCE: Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m, noclegi w schronisku, a dla chętnych biwak w namiocie

TERMIN ZAPISÓW: Ostateczny termin zgłoszeń to 31.01.2021. Zapisy prowadzone są jednak w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”

WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp Family przyjmujemy grupowe zgłoszenia rodziców z dziećmi (przewidujemy zajęcia dla dzieci w wieku od 6 lat wzwyż), oraz zgłoszenia osób indywidualnych (min. para) w puli 20% miejsc

PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 100 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!

Zapewniamy:

● 3 noclegi w schronisku – warunki turystyczne (pokoje wieloosobowe – należy mieć własny śpiwór, ew. opcja pościeli ze schroniska – opłata 10 zł)

● Wwiezienie i zwiezienie 1 sztuki bagażu o pojemności 75l / rodzina

● Szkolenia dla rodziców (dorosłych, ew. dzieci powyżej 16 lat) – teoria i praktyka: autoasekuracja (3 h), lawinowe ABC (3 h), wspinaczka lodowa (1,5 h), biegówki (1,5h)

● Szkolenia dla dzieci z podziałem na 2 grupy wiekowe – praktyka: biwakowe lub terenoznawcze, lawinowe ABC, wspinaczka, biegówki (wszystkie szkolenie po średnio ok. 1,5 h)

● Zajęcia i warsztaty dla rodziców (dorosłych) w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, motywacyjne, komunikacyjne, wychowawcze, podróżnicze (min. 1 zajęcia)

● Zajęcia i warsztaty dla dzieci w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, podróżnicze (min. 4 zajęcia)

● Udział w grze w trakcie podchodzenia do schroniska

● Udział w ognisku

● Świetlica dla dzieci działająca w „okienkach” między punktami programu

● 3 popołudnia – slajdowiska z podróżnikami

● Sprzęt turystyczny do testowania (rakiety, raki, czekany, sprzęt lawinowy)

● Udział w śpiewograniu

● Słodką niespodziankę i kawę/herbatę w ostatni poranek

● Bogaty pakiet uczestnika WinterCamp – w tym odzież z logo WinterCamp

● Możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego w schronisku, kuchni turystycznej, wrzątku

Opis szkoleń:

AUTOASEKURACJA (4h)

Szkolenie w zakresie technik zabezpieczania się przed upadkiem w obszarze eksponowanym. Ponadto szkolenie będzie miało także elementy medycyny – radzenia sobie podczas wypadków w górach.

 

LAWINOWE ABC (4h)

Szkolenie w zakresie ratownictwa partnerskiego po zasypaniu w lawinie. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne mówiące jak i kiedy powstają lawiny, a także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym oraz lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopata, sonda). Partner technologiczny lawinowego ABC:

BIEGÓWKI (1,5h)

Podstawy poruszania się na biegówkach – dobór sprzętu, poruszanie po terenie płaskim – ślizg, łyżwa. Techniki zjazdu, podchodzenia pod górę. Podstawowe błędy. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonego instruktora.

WARSZTATY WSPINACZKI LODOWEJ (1,5 h)

Wspinanie lodowe stanowi wyższy stopień wtajemniczenia zimowych aktywności. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające w techniki wspinaczki zimowej. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora możecie spróbować niektórych jej elementów: jak należy wbijać dziabkę i pewnie stawać na zębach raków, jak sprawnie wkręcać śruby i jak zrobić stanowisko zjazdowe w lodzie (ucho Abałakowa), jakie niebezpieczeństwa grożą podczas wspinaczki lodowej. Omówimy: dobór sprzętu (standardy i nowinki), bezpieczną asekurację oraz techniki poruszania się w warunkach zimowych. Przymierzycie raki i czekany techniczne a chętni spróbują swych sił wspinając się w lodospadzie. Na ściance pod Turbaczem, każdy uczestnik, w bezpiecznych warunkach, może zakosztować pionowego świata i stać się lodowym wojownikiem. Partner technologiczny warsztatów wspinaczki lodowej:

Uwaga: powyższe szkolenia w wariancie dla dzieci zawierać będą treści, które są dla dzieci przystępne, zrozumiałe i ciekawe, zamiast teorii będzie praktyka w terenie zgodnie z hasłem “nauka poprzez zabawę”.

Obostrzenia dot. COVID:

● Rodziny, osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym na podstawie oświadczenia będziemy lokować w osobnych pokojach

● W innym przypadku w salach wieloosobowych zastosowane będą ograniczenia ilościowe wynikające ze stosownych rozporządzeń

● Plan imprezy w stosunku do zeszłego roku został zmieniony: zrezygnowano z weekendu jako czasu najbardziej obleganego przez zewnętrznych turystów, (impreza będzie czterodniowa i odbędzie się od niedzieli do środy), ponadto w planie dnia przesunięto zajęcia tak aby obiad można było zjeść poza godziną 12-14 (czas najbardziej oblegany przez zewnętrznych turystów)

● Dla uczestników WinterCamp na posiłki będzie dostępna osobna sala (Kominkowa – obok jadalni)

● Dla dzieci – uczestników WinterCamp na świetlicę zostanie przeznaczona osobna salka

● Organizator zapewni płyny dezynfekcyjne, zdezynfekuje sprzęt do zajęć, uczestnikom / obsłudze będzie mierzona temperatura termometrem bezdotykowym

● W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w programie związanych z nowymi rozporządzeniami organizator będzie starał się do nich dostosować tak aby w maksymalnym możliwym stopniu zrealizować program

● W przypadku konieczności odwołania imprezy ze względu na regulacje zewnętrzne spowodowane nawrotem pandemii COVID-19 rozumiane jako siła wyższa (zamknięcie Parku Narodowego, zamknięcie schronisk, zakaz zgrupowań, itp) organizator zaproponuje uczestnikom za ich zgodą przepisanie wpisowego na rodzinną imprezę letnią AdventureCamp 2021 (link) lub rodzinną imprezę zimową WinterCamp Family 2022, zakładając że po pewnym czasie owe regulacje będą cofnięte i wspomniane imprezy będzie można zrealizować, w innym przypadku zwróci wpłaty.

W ZWIĄZKU Z NIETYPOWYM OBIEKTEM NOCLEGOWYM JAKIM JEST SCHRONISKO GÓRSKIE (NIE JEST TO HOTEL) GWARANTUJEMY NOCLEGI W TYCH SAMYCH POKOJACH RODZIC + DZIECKO / RODZICE + DZIECI, NIE GWARANTUJEMY WSPÓLNEGO NOCLEGU GRUPOM ZNAJOMYCH ITP., JEDNAKŻE BĘDZIEMY SIĘ STARAĆ JAK NAJLOGICZNIEJ ROZDYSPONOWAĆ MIEJSCA NOCLEGOWE BIORĄC POD UWAGĘ EWENTUALNE ŻYCZENIA UCZESTNIKÓW – JEŚLI TO BĘDZIE MOŻLIWE.

Agenda

NIEDZIELA, 7 lutego 2021 r.

Samodzielne dotarcie uczestników na Turbacz (wwiezienie jednej sztuki bagażu 75l/rodzina przez organizatorów) – podczas wejścia od ustalonego wspólnego parkingu od godz. 10:00 „rodzinna gra terenowa” z mapą, zagadkami i zadaniami na trasie (pomoże to w rozbiciu podejścia na mniejsze odcinki i będzie atrakcją dla dzieciaków). Czas przejścia – częściowo drogą dojazdową do schroniska, częściowo szlakiem 9,5 km – ok. 3-3,5 h w zależności od warunków pogodowych. Punkt startowy gry czynny do godz 14:00, kolejne punkty do 15/16. Dla wygody sugerujemy przyjazd już w sobotę po południu i nocleg w którejś z miejscowych agroturystyk

od 14:00 – Możliwość odbierania pakietów uczestnika i miejsc noclegowych (do 19:30), zakwaterowanie, czas na obiad (we własnym zakresie), rozpoczęcie działania świetlicy dla dzieci

16:30 – Konkurs Table-boulderingu (wewnątrz schroniska)

18:00 – Spotkanie z podróżnikiem

19:00 – Czas wolny na posiłki – we własnym zakresie: możliwość zakupu w schronisku – kuchnia czynna do godziny 20:00, lub bezpłatna kuchnia turystyczna, higiena – w pełni wyposażone zaplecze sanitarne w schronisku; dalej w skrócie: czas wolny)

20:30 – Wspólne śpiewogranie z nieustaloną godziną zakończenia :-)

PONIEDZIAŁEK, 8 lutego 2021 r.

09:30 – Oficjalne otwarcie WinterCamp Family 2.0 – Gorce

09:45 – Pierwszy blok szkoleń dla dorosłych (4 h z przerwą w trakcie)

09:45 – Pierwszy blok szkoleń i zajęć dla dzieci (2 h na zewnątrz i 2 h w środku)

14:00 – Czas wolny

16:00 – Zajęcia/warsztaty : dorośli / dzieci

17:30 – Spotkanie z podróżnikiem

19:00 – Czas wolny

20:30 – Śpiworówa dla dzieci (film, ciche zabawy – do 22:00) i wieczorek integracyjny dla rodziców :-)

WTOREK, 9 lutego 2021 r.

9:30 – Pokazy lub zabawy na śniegu dla rodzin / wycieczka na Turbacz, Czoło Turbacza / Kiczorę

11:00 – Czas wolny

13:00 – Drugi blok szkoleń dla dorosłych (4 h z przerwą w trakcie)

13:00 – Drugi blok szkoleń i zajęć dla dzieci (2 h na zewnątrz i 2 h w środku)

17:15 – Czas wolny

18:30 – Ognisko i konkurs na śniegu

20:00 – Wieczór z podróżnikiem

21:30 – Zakończenie, nocleg w pokojach

ŚRODA, 10 lutego 2021 r.

08:30 – Wspólna, poranna, pyszna kawa/herbata i ciasto

09:00 – Trzeci blok szkoleń dla dorosłych (3 h)

09:00 – Trzeci blok szkoleń i zajęć dla dzieci (1,5 h na zewnątrz i 1,5 h w środku)

12:00 – Oficjalne zakończenie szkolenia WinterCamp Family 2.0 – Gorce

Uwaga: powyższy program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, ostatecznej ilości uczestników i podziałów na grupy wiekowe dzieci. Świetlica dla dzieci czynna będzie głównie w czasie wolnym, awaryjnie będziemy reagować na sytuacje kiedy np. dziecko nie będzie miało już suchych rzeczy aby wyjść na zajęcia na zewnątrz :-)

Koszt uczestnictwa:

699 zł – Rodzice i dzieci (cena za jedną osobę, dzieci do lat 3 włącznie śpiące razem z rodzicami, bez dodatkowego pakietu powitalnego – udział bezpłatny, uwaga: konieczność stałej opieki nad nimi przez rodziców!)

UWAGA RABATY!!!

● zgłoszenie i opłacenie zadatku (500 zł) do 30 września 2020 r. 549 zł

● zgłoszenie i opłacenie zadatku (500 zł) od 1 października do 15 listopada 2020r. 599 zł;

● zgłoszenie i opłacenie zadatku (500 zł) od 1 października od 16 listopada do 31 grudnia 2020 r. 649 zł;

Płatność kwoty końcowej nastąpi od 1 do 10 lutego, w przypadku opóźnienia uczestnika obowiązuje kwota 699 zł.

Zniżka “Przyjedź całą rodziną!” – przy 5 osobach z tej samej rodziny rodzina ta otrzymuje rabat od sumy płatności – 5%, przy 6 osobach – 10%, przy 7 i więcej osobach – maksymalny rabat 15%.

RABATY ZWIĄZANE Z WCZEŚNIEJSZĄ PŁATNOŚCIĄ I PRZYJAZDEM GRUPOWYM ŁĄCZĄ SIĘ :-) Rabaty odlicza się od płatności końcowej.

ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA

● Posiłków (dla uczestników WinterCamp po okazaniu identyfikatora istnieje możliwość zakupienia ciepłych dań w barze ze zniżką 15%, ponadto w schronisku jest w pełni wyposażona bezpłatna kuchnia turystyczna)


Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni

Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni