Program – WinterCamp Family 

TERMIN: Aż 5 dni wspaniałych zimowych aktywności – do wyboru dwie edycje:

 • 22-26 stycznia 2024 (poniedziałek-piątek) – termin ferii województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego,
 • 12-16 lutego 2024 (poniedziałek-piątek) – termin ferii województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego.

 

MIEJSCE: Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m, konieczność samodzielnego dotarcia do schroniska – bagaże wwieziemy. Noclegi w schronisku w pokojach wieloosobowych (od 2 do 15 osób – na etapie zapisów organizator nie gwarantuje konkretnych pokojów, ale może sugerować się kolejnością zgłoszeń). Dla żądnych przygód dodatkowa możliwość przetestowania zimowego biwaku w namiocie lub jamie śnieżnej!

TERMIN ZAPISÓW: Zapisy prowadzone są w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”

WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp Family przyjmujemy grupowe zgłoszenia rodziców z dziećmi (przewidujemy zajęcia dla dzieci w wieku od 4 lat wzwyż, w przypadku przyjazdu z dziećmi młodszymi rodzice muszą zapewnić im całodniową opiekę wraz z towarzyszeniem w zajęciach)

PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 90 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!

OPŁATA: zapoznaj się z tym co niesamowitego będzie się działo na WinterCamp Family (opis poniżej) – i zerknij na naszą ofertę cenową niemal na końcu niniejszej podstrony :-)

 

 

SZKOLENIA:

 

ZIMOWY SURVIVAL (dorośli i dzieci)

Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy i pokażemy jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić, aby następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w trudnych warunkach zimowych  w rakietach i rakach oraz używanie czekana!

Partner merytoryczny szkolenia:

 

LAWINOWE ABC (dorośli i dzieci)

Szkolenie w zakresie ratownictwa partnerskiego po zasypaniu w lawinie. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne mówiące jak i kiedy powstają lawiny, a także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym oraz lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopata, sonda).

Partner technologiczny lawinowego ABC

 

SKITURY (dorośli)

Na tym szkoleniu dowiecie się czym się różni się jazda i wędrowanie w skiturach od innych narciarskich dyscyplin takich jak: nart biegowych, zjazdowych, snowboardu. Przetestujemy sprzęt skiturowy. Dowiecie się jak dobrać narty i buty do swych umiejętności i portfela. Poznacie tajemnicze foki. Na sobie poznacie podstawowe techniki poruszania się na skitourach w różnym terenie i warunkach atmosferycznych pod okiem doświadczonych instruktorów. 

Partner merytoryczny szkolenia


NARTY BIEGOWE (dzieci)

Podstawy poruszania się na biegówkach – poruszanie po terenie płaskim. Techniki zjazdu, podchodzenia pod górę. Podstawowe błędy. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonych instruktorów, dla początkujących w Gorcach stosunkowo płaskie i pięknie utrzymane trasy masywu Turbacza.

 

 

WARSZTATY WSPINACZKI LODOWEJ (dorośli i dzieci)

Wspinanie lodowe stanowi wyższy stopień wtajemniczenia zimowych aktywności. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające w techniki wspinaczki zimowej. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora możecie spróbować niektórych jej elementów: jak należy wbijać dziabkę i pewnie stawać na zębach raków,  jakie niebezpieczeństwa grożą podczas wspinaczki lodowej. Omówimy: dobór sprzętu (standardy i nowinki), bezpieczną asekurację oraz techniki poruszania się w warunkach zimowych. Przymierzycie raki i czekany techniczne by powspinać się w lodospadzie. Na ściance pod Turbaczem, każdy uczestnik, w bezpiecznych warunkach, może zakosztować pionowego świata i stać się lodowym wojownikiem.

 

 

 

Uwaga: powyższe szkolenia w wariancie dla dzieci zawierać będą treści, które są dla dzieci przystępne, zrozumiałe i ciekawe, zamiast teorii będzie praktyka w terenie zgodnie z hasłem “nauka poprzez zabawę”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapewniamy:

 • Noclegi w schronisku – warunki turystyczne (pokoje wieloosobowe – należy mieć własny śpiwór,  ew. opcja pościeli ze schroniska za dodatkową opłatą 15 zł / osoba na miejscu)
 • Wwiezienie i zwiezienie 1 sztuki bagażu 50 l/osoba
 • Możliwość noclegu w namiocie – miejsce w namiocie na 1 noc dla chętnych na spanie w warunkach zimowych na zewnątrz – w zależności od warunków pogodowych i oceny ryzyka przez Organizatora
 • 3 dni szkoleniowe – dorośli (ew. młodzież powyżej 14 lat), zagadnienia: zimowy survival, lawinowe ABC, skitury, wspinaczka lodowa
 • Możliwość wspinaczki na lodowej ściance wspinaczkowej (w zależności od warunków pogodowych)
 • Szkolenia praktyczne dla dzieci z podziałem na 2 grupy wiekowe (ten sam zakres co dorośli – zamiast skiturów narty biegowe)
 • Zajęcia i warsztaty dla rodziców (dorosłych) w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, rodzicielskie, podróżnicze
 • Zajęcia i warsztaty dla dzieci w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, podróżnicze
 • Udział w grze w trakcie podchodzenia do schroniska
 • Udział w zabawach na śniegu
 • Udział w rodzinnej grze terenowej
 • Udział w integracjach i konkursach
 • Świetlicę dla dzieci działająca w „okienkach” między punktami programu
 • Wieczorne zajęcia – slajdowiska z podróżnikami lub udział w śpiewograniu lub udział w ognisku z kiełbaskami (4 wieczory)
 • Wynajem sprzętu turystycznego do testowania (rakiety, raki, czekany, skitury, narty biegowe, namioty, sprzęt lawinowy)
 • Słodką niespodziankę i kawę w ostatni  poranek
 • Pakiet uczestnika WinterCamp 
 • Możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego w schronisku, kuchni turystycznej, wrzątku
 • Możliwość zakupu odzieży z logo WinterCamp – opcja dodatkowa! Szczegóły ujawnimy w terminie późniejszym.

 

W ZWIĄZKU Z NIETYPOWYM OBIEKTEM NOCLEGOWYM JAKIM JEST SCHRONISKO GÓRSKIE (NIE JEST TO HOTEL) GWARANTUJEMY NOCLEGI W TYCH SAMYCH POKOJACH RODZIC + DZIECKO / RODZICE + DZIECI, NIE GWARANTUJEMY WSPÓLNEGO NOCLEGU GRUPOM ZNAJOMYCH ITP., JEDNAKŻE BĘDZIEMY SIĘ STARAĆ JAK NAJLOGICZNIEJ ROZDYSPONOWAĆ MIEJSCA NOCLEGOWE .

 

Uwaga:  program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, ostatecznej ilości uczestników i podziałów na grupy wiekowe dzieci.

Świetlica dla dzieci czynna będzie głównie w czasie wolnym, awaryjnie będziemy reagować na sytuacje kiedy np. dziecko nie będzie miało już suchych rzeczy aby wyjść na zajęcia na zewnątrz :-)

Koszt uczestnictwa:

1499 zł / osoba

UWAGA RABATY!!!

 • zgłoszenie i opłacenie zaliczki (500 zł / osoba) do 30 września 2023 r.: 1299 zł/osoba;
 • zgłoszenie i opłacenie zaliczki (500 zł / osoba) od 1 do 31 października 2023 r.: 1349 zł/osoba;
 • zgłoszenie i opłacenie zaliczki (500 zł / osoba) od 1 do 30 listopada 2023 r.: 1399 zł/osoba;
 • zgłoszenie i opłacenie zaliczki (500 zł / osoba) od 1 do 31 grudnia 2023 r.: 1449 zł/osoba;
 • zgłoszenie i opłacenie zaliczki (500 zł / osoba)  w roku 2024: 1499 zł/osobę;

Płatność kwoty końcowej nastąpi od 1 do 10 stycznia 2024 r., w przypadku opóźnienia uczestnika obowiązuje kwota bez rabatu 

Zniżka “Ile osób – tyle zniżki!” – przyjedź z całą rodziną i zaproś znajomych: zapisy powyżej 3 osób premiujemy zniżką, przy 3 osobach to 3% zniżki dla całej Twojej rodziny (grupy), przy 4 osobach to 4% zniżki itd, można łączyć się w grupy znajomych rodzin i zgarnąć większą zniżkę (czyli: zaproś rodzinę, która jeszcze nie była na Coleman Family Camp ani na WinterCamp Family – otrzymacie wspólnie większą zniżkę), maksymalny rabat 10%. Aby otrzymać niniejszy rabat należy wpisać polecaną rodzinę w uwagach w formularzu zgłoszeniowym. 

RABATY ZWIĄZANE Z WCZEŚNIEJSZĄ PŁATNOŚCIĄ I PRZYJAZDEM RODZINNYM ŁĄCZĄ SIĘ :-)

Rabaty odlicza się od płatności końcowej.

 

ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA:

 • Posiłków (dla uczestników WinterCamp po okazaniu identyfikatora istnieje możliwość zakupienia ciepłych dań w barze ze zniżką 15%, ponadto w schronisku jest w pełni wyposażona bezpłatna kuchnia turystyczna) 

Kliknij tutaj i dowiedz się co zabrać ze sobą na WinterCamp jeśli chcesz spróbować zimowego noclegu w namiocie !

Informacje dodatkowe:

 • Każdy uczestnik proszony jest o rozważenie wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, dzięki takiemu ubezpieczeniu w razie sytuacji losowej uniemożliwiającej wzięcie udziału w imprezie turystycznej WinterCamp Family (np. choroba) ubezpieczyciel zwraca uczestnikowi pełen koszt wyjazdu. Organizator nie zwraca wpisowego ponad limity określone w warunkach do umowy o świadczenie usług turystycznych akceptowanej przez uczestnika przed wysłaniem zgłoszenia.
 • Dla uczestników WinterCamp na posiłki będzie dostępna osobna sala (Kominkowa – obok jadalni)
 • W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w programie związanych z ewentualnymi nowymi rozporządzeniami dotyczącymi pandemii / epidemii organizator będzie starał się do nich dostosować tak aby w maksymalnym możliwym stopniu zrealizować program
 • W przypadku konieczności odwołania imprezy ze względu na regulacje zewnętrzne spowodowane nawrotem pandemii / epidemii  rozumiane jako siła wyższa (zamknięcie Parku Narodowego, zamknięcie schronisk, zakaz zgrupowań, itp) organizator zaproponuje uczestnikom za ich zgodą przepisanie wpisowego na imprezę zimową WinterCamp 2025, zakładając że po pewnym czasie owe regulacje będą cofnięte i wspomniane imprezy będzie można zrealizować, w innym przypadku zwróci wpłaty.


Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni

Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni