Program – WinterCamp Family Gorce

TERMIN: Aż 5 dni wspaniałych zimowych aktywności 19 – 23 lutego 2020 r.
MIEJSCE: Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m, noclegi w schronisku, a dla chętnych biwak w namiocie.
TERMIN ZAPISÓW: Ostateczny termin zgłoszeń to 13.02.2020. Zapisy prowadzone są jednak w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”
WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp Family przyjmujemy grupowe zgłoszenia rodziców z dziećmi (przewidujemy zajęcia dla dzieci w wieku od 6 lat wzwyż), oraz zgłoszenia osób indywidualnych w puli do 35% miejsc
PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 130 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!

Kliknij tutaj i dowiedz się co zabrać ze sobą na WinterCamp jeśli pomimo zaoferowanych przez organizatorów noclegów w schronisku zamierzasz spróbować przenocować pod namiotem w warunkach zimowych!

Szkolenia:

BIWAKOWANIE i PORUSZANIE SIĘ W TERENIE

Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy i pokażemy jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić, aby następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w trudnych warunkach zimowych  w rakietach i rakach oraz używanie czekana!

Partner merytoryczny szkolenia

LAWINOWE ABC 

Szkolenie w zakresie ratownictwa partnerskiego po zasypaniu w lawinie. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne mówiące jak i kiedy powstają lawiny, a także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym oraz lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopata, sonda).

Partner technologiczny lawinowego ABC

SZKOLENIE SKITOUROWE

Na tym szkoleniu dowiemy się czym się rożni skialpinizm od innych narciarskich dyscyplin takich jak: nart biegowych, zjazdowych, snowboard. Pokażemy sprzęt do uprawiania skialpinizmu. Poznamy budowę wiązań, dowiecie się jaka jest różnica między wiązaniami tradycyjnymi, a kłowych. Jak dobrać narty i buty do swych umiejętności i portfela. Poznamy tajemnicze foki. Zobaczycie podstawowe techniki poruszania się na skitourach w różnym terenie i warunkach atmosferycznych.

SZKOLENIE MEDYCZNE

Jesteś zimą w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej…? W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim opanowanie i praktyczne umiejętności i to właśnie je nabędziesz podczas tego szkolenia. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w zimowych warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

Partner merytoryczny szkolenia

SZKOLENIE TERENOZNAWCZE

Terenoznawstwo to podstawa jakichkolwiek aktywności w terenie. Podczas niebanalnego spotkania z mapą i topografią poznasz odpowiedzi na pytanie czy utracenie kontroli nad mapą i zejście ze szlaku zawsze oznacza kłopoty? Jak obliczyć  tempo przemieszczania się? Jakie rodzaje map są obecnie “na topie”? Czym różni się ten sam teren w innych warunkach pogodowych? Jak nawigować zimą, kiedy nie zawsze widoczne są oznakowania szlaku? Którą aplikację z mapami w telefonie wybrać? Odpowiedzi na powyższe i nie tylko te pytania padną podczas zajęć praktycznych.

WARSZTATY WSPINACZKI LODOWEJ

Wspinanie lodowe stanowi wyższy stopień wtajemniczenia zimowych aktywności. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające w techniki wspinaczki zimowej. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora możecie spróbować niektórych jej elementów: jak należy wbijać dziabkę i pewnie stawać na zębach raków, jak sprawnie wkręcać śruby i jak zrobić stanowisko zjazdowe w lodzie (ucho Abałakowa), jakie niebezpieczeństwa grożą podczas wspinaczki lodowej. Omówimy: dobór sprzętu (standardy i nowinki), bezpieczną asekurację oraz techniki poruszania się w warunkach zimowych. Przymierzycie raki i czekany techniczne a chętni spróbują swych sił wspinając się w lodospadzie. Na ściance pod Turbaczem, każdy uczestnik, w bezpiecznych warunkach, może zakosztować pionowego świata i stać się lodowym wojownikiem.

Partner technologiczny warsztatów wspinaczkowych

Uwaga: powyższe szkolenia w wariancie dla dzieci zawierać będą treści, które są dla dzieci przystępne, zrozumiałe i ciekawe, zamiast teorii będzie praktyka w terenie zgodnie z hasłem “nauka poprzez zabawę”.

Zapewniamy:

 • 4 noclegi w schronisku (19/20, 20/21, 21/22, 22/23  lutego) – warunki turystyczne (pokoje wieloosobowe – należy mieć własny śpiwór,  ew. opcja pościeli ze schroniska)
 • Wwiezienie i zwiezienie 1 sztuki bagażu 75 l/rodzina
 • Opieka medyczna w schronisku (dedykowana dzieciom)
 • Miejsce w namiocie na 1 noc dla chętnych na spanie w warunkach zimowych na zewnątrz
 • Szkolenia dla rodziców (dorosłych, ew. dzieci powyżej 16 lat): biwakowe, lawinowe ABC, medyczne, skiturowe + indywidualne wspinaczkowe w trakcie pozostałych szkoleń (opis poniżej)
 • Szkolenia dla dzieci z podziałem na 2 grupy wiekowe: lawinowe ABC, biwakowe, medyczne, terenoznawcze + indywidualne wspinaczkowe w trakcie pozostałych szkoleń (opis poniżej)
 • Zajęcia i warsztaty dla rodziców (dorosłych) w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, motywacyjne, komunikacyjne, wychowawcze, podróżnicze
 • Zajęcia i warsztaty dla dzieci w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, podróżnicze
 • Udział w grze w trakcie podchodzenia do schroniska
 • Udział w zabawach na śniegu i grze “Górska Wyprawa”
 • Świetlica dla dzieci działająca w „okienkach” między punktami programu
 • 4 wieczory – slajdowiska z podróżnikami
 • Sprzęt turystyczny do testowania (rakiety, raki, czekany, namioty, sprzęt lawinowy)
 • Możliwość skorzystania z nart biegowych i tras do nart biegowych przy schronisku w masywie Turbacza
 • Udział w śpiewograniu i ognisku z kiełbaskami
 • Słodką niespodziankę i kawę w niedzielny poranek
 • Bogaty pakiet uczestnika WinterCamp – w tym odzież z logo WinterCamp (uwaga: odzież tylko dla osób zapisujących się i opłacających biwak do 20.01.2020)
 • Możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego w schronisku, kuchni turystycznej, wrzątku

W ZWIĄZKU Z NIETYPOWYM OBIEKTEM NOCLEGOWYM JAKIM JEST SCHRONISKO GÓRSKIE (NIE JEST TO HOTEL) GWARANTUJEMY NOCLEGI W TYCH SAMYCH POKOJACH RODZIC + DZIECKO / RODZICE + DZIECI, NIE GWARANTUJEMY WSPÓLNEGO NOCLEGU GRUPOM ZNAJOMYCH ITP., JEDNAKŻE BĘDZIEMY SIĘ STARAĆ JAK NAJLOGICZNIEJ ROZDYSPONOWAĆ MIEJSCA NOCLEGOWE BIORĄC POD UWAGĘ EWENTUALNE ŻYCZENIA UCZESTNIKÓW – JEŚLI TO BĘDZIE MOŻLIWE.

Agenda

ŚRODA, 19 lutego 2020 r.
Samodzielne dotarcie uczestników na Turbacz (wwiezienie jednej sztuki bagażu 75l/rodzina przez organizatorów) – podczas wejścia od ustalonego wspólnego parkingu od godz. 10:00 „rodzinna gra terenowa” z mapą, zagadkami i zadaniami na trasie (pomoże to w rozbiciu podejścia na mniejsze odcinki i będzie atrakcją dla dzieciaków). Czas przejścia – częściowo drogą dojazdową do schroniska, częściowo szlakiem 9,5 km – ok. 3-3,5 h w zależności od warunków pogodowych. Punkt startowy gry czynny do godz 14:00, kolejne punkty do 15/16. Dla wygody sugerujemy przyjazd już we wtorek po południu i nocleg w którejś z miejscowych agroturystyk
od 14:00 – Możliwość odbierania pakietów uczestnika i miejsc noclegowych (do 19:30), zakwaterowanie, czas na obiad (we własnym zakresie), rozpoczęcie działania świetlicy dla dzieci
17:00 – Zajęcia/warsztaty wewnątrz schroniska dla dzieci w 2 grupach wiekowych
17:00 – Zajęcia/warsztaty dla rodziców
18:30 – Czas wolny na posiłki – we własnym zakresie: możliwość zakupu w schronisku lub bezpłatna kuchnia turystyczna, higiena – w pełni wyposażone zaplecze sanitarne w schronisku; dalej w skrócie: czas wolny
19:30 – Wieczór z podróżnikiem
21:30 – Zakończenie, nocleg w pokojach

CZWARTEK, 20 lutego 2020 r.
09:30 – Oficjalne otwarcie WinterCamp Family 2.0 – Gorce
09:45 – Pierwszy blok szkoleń (dzieci i dorośli)
12:45 – Czas wolny
13:45 – Drugi blok szkoleń (dzieci i dorośli)
16:45 – Czas wolny
17:15 – Zajęcia/warsztaty wewnątrz schroniska dla dzieci w 2 grupach wiekowych
17:15 – Zajęcia/warsztaty dla rodziców
18:45 – Czas wolny
19:30 – Wieczór z podróżnikiem
21:30 – Zakończenie, nocleg w pokojach, wieczorek zapoznawczy dla rodziców :-)

PIĄTEK, 21 lutego 2020 r.
9:30 – Zabawy na śniegu dla rodzin
10:30 – Wycieczka na Czoło Turbacza i Turbacz lub Kiczorę
12:30 – Czas wolny
13:30 – Zajęcia/warsztaty dla dzieci w 2 grupach wiekowych
13:30 – Zajęcia/warsztaty dla rodziców
15:00 – Czas wolny
16:00 – Konkurs Tableboulderingu (wewnątrz schroniska)
17:30 – Czas wolny
18:30 – Wieczór z podróżnikiem
20:30 – Wspólne śpiewogranie z nieustaloną godziną zakończenia :-)

SOBOTA, 22 lutego 2020 r.
09:30 – Trzeci blok szkoleń (dzieci i dorośli)
12:30 – Czas wolny
13:30 – Czwarty blok szkoleń (dzieci i dorośli)
16:30 – Czas wolny
17:30 – Konkurs wytrzymałości – czekany (na zewnątrz)
18:30 – Czas wolny
19:30 – Wieczór z podróżnikiem
21:30 – Zakończenie, nocleg w pokojach

NIEDZIELA, 23 lutego 2020 r.
8:30 – Wspólna, poranna, pyszna kawa i ciasto – przedstawienie zasad gry
terenowej
9:15 – Gra terenowa „Wyprawa”
10:30 – Zakończenie rywalizacji
11:00 – Nagrodzenie najlepszych ekip, oficjalne zakończenie szkolenia.

Uwaga: powyższy program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, ostatecznej ilości uczestników i podziałów na grupy wiekowe dzieci.

Przy sprzyjających warunkach organizator zapewni zajęcia astronomiczne – obserwację nocnego nieba wraz z wyjaśnieniami.

Świetlica dla dzieci czynna będzie głównie w czasie wolnym, awaryjnie będziemy reagować na sytuacje kiedy np. dziecko nie będzie miało już suchych rzeczy aby wyjść na zajęcia na zewnątrz :-)

Koszt uczestnictwa:

749 zł – Rodzice i dzieci (cena za jedną osobę, dzieci do lat 3 włącznie śpiące razem z rodzicami, bez dodatkowego pakietu powitalnego – udział bezpłatny)

UWAGA RABATY!!!

 • zgłoszenie i opłacenie zadatku (400 zł) do 15 listopada  2019 r. 649 zł
 • zgłoszenie i opłacenie zadatku (400 zł) od 16 listopada do 15 grudnia 2019 r. 699 zł;

Płatność kwoty końcowej nastąpi od 1 do 15 stycznia 2020 r., w przypadku opóźnienia uczestnika obowiązuje kwota 749 zł

Zniżka “Przyjedź całą rodziną!” – przy 4 osobach z tej samej rodziny rodzina ta otrzymuje rabat od sumy płatności – 5%, przy 5 osobach – 10%, przy 6 i więcej osobach – maksymalny rabat 15%. 

RABATY ZWIĄZANE Z WCZEŚNIEJSZĄ PŁATNOŚCIĄ I PRZYJAZDEM GRUPOWYM ŁĄCZĄ SIĘ :-) Rabaty odlicza się od płatności końcowej.

Dopłata do gwarantowanego pokoju dwuosobowego dla seniorów (babcia/dziadek) – 50 zł / osoba.

ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA

 • Posiłków (istnieje możliwość zakupienia talonów na posiłki u organizatora w cenie 13 zł śniadanie /kolacja oraz 22 zł obiad jednodaniowy) 

Kliknij tutaj i dowiedz się co zabrać ze sobą na WinterCamp jeśli chcesz spróbować zimowego noclegu w namiocie!


Partnerzy WinterCamp 2.0

title