Program – WinterCamp Family

TERMIN: Aż 4/5 dni wspaniałych zimowych aktywności:

 • TATRY Polana Chochołowska: pon.25 – pt.29 stycznia 2021 (ferie województw: mazowieckie, dolnośląskie, zachodniopomorskie, opolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie)
 • TATRY Polana Chochołowska: pon.01 – pt.05 lutego 2021 (ferie województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie, śląskie, podkarpackie, pomorskie, lubelskie)
 • GORCE Turbacz: ndz.07 – śr.10 lutego 2021 (ferie województw: łódzkie, śląskie, podkarpackie, pomorskie, lubelskie)
 • GORCE: Turbacz: pon.15 – pt.19 lutego 2021 (ferie województw: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, małopolskie)

 

MIEJSCE: Polana Chochołowska w Tatrach – 1146 m n.p.m, lub Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m, noclegi w schronisku, a dla chętnych biwak w namiocie (dozwolony tylko w Gorcach).
TERMIN ZAPISÓW: Ostateczny termin zgłoszeń widnieje na szczegółowym programie każdej z edycji rodzinnych. Zapisy prowadzone są jednak w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”
WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp Family przyjmujemy grupowe zgłoszenia rodziców z dziećmi (przewidujemy zajęcia dla dzieci w wieku od 4 lat wzwyż, w przypadku przyjazdu z dziećmi młodszymi rodzice muszą zapewnić im całodniową opiekę wraz z towarzyszeniem w zajęciach), oraz zgłoszenia osób indywidualnych w puli do ok 20% miejsc
PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 90 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KAŻDEJ Z EDYCJI ORAZ KOSZT UCZESTNICTWA (kliknij):

 

SZKOLENIA:

 

BIWAKOWANIE i PORUSZANIE SIĘ W TERENIE

Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy i pokażemy jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić, aby następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w trudnych warunkach zimowych  w rakietach i rakach oraz używanie czekana!

Partner merytoryczny szkolenia

LAWINOWE ABC 

Szkolenie w zakresie ratownictwa partnerskiego po zasypaniu w lawinie. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne mówiące jak i kiedy powstają lawiny, a także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym oraz lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopata, sonda).

Partner technologiczny lawinowego ABC

NARTY BIEGOWE

Podstawy poruszania się na biegówkach – dobór sprzętu, poruszanie po terenie płaskim – ślizg, łyżwa. Techniki zjazdu, podchodzenia pod górę. Podstawowe błędy. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonego instruktora, dla początkujących w Gorcach stosunkowo płaskie i pięknie utrzymane trasy masywu Turbacza, a w tatrzańskiej Dolinie Chochołowskiej teren Polany Chochołowskiej.

AUTORATOWNICTWO I WYPADKI

Szkolenie w zakresie technik zabezpieczania się przed upadkiem w obszarze eksponowanym. Ponadto szkolenie będzie miało także elementy medycyny: jesteś zimą w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej…? W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim opanowanie i praktyczne umiejętności i to właśnie je nabędziesz podczas tego szkolenia. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w zimowych warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

Partner merytoryczny szkolenia

 

WARSZTATY WSPINACZKI LODOWEJ

Wspinanie lodowe stanowi wyższy stopień wtajemniczenia zimowych aktywności. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające w techniki wspinaczki zimowej. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora możecie spróbować niektórych jej elementów: jak należy wbijać dziabkę i pewnie stawać na zębach raków, jak sprawnie wkręcać śruby i jak zrobić stanowisko zjazdowe w lodzie (ucho Abałakowa), jakie niebezpieczeństwa grożą podczas wspinaczki lodowej. Omówimy: dobór sprzętu (standardy i nowinki), bezpieczną asekurację oraz techniki poruszania się w warunkach zimowych. Przymierzycie raki i czekany techniczne a chętni spróbują swych sił wspinając się w lodospadzie. Na ściance pod Turbaczem, każdy uczestnik, w bezpiecznych warunkach, może zakosztować pionowego świata i stać się lodowym wojownikiem.

Partner technologiczny warsztatów wspinaczkowych

Uwaga: powyższe szkolenia w wariancie dla dzieci zawierać będą treści, które są dla dzieci przystępne, zrozumiałe i ciekawe, zamiast teorii będzie praktyka w terenie zgodnie z hasłem “nauka poprzez zabawę”.

 

Zapewniamy – uwaga prosimy o zapoznanie się ze szczegółową ofertą każdej edycji (powyżej):

 • Noclegi w schronisku – warunki turystyczne (pokoje wieloosobowe – należy mieć własny śpiwór,  ew. opcja pościeli ze schroniska – opłata 10 zł)
 • Wwiezienie i zwiezienie 1 sztuki bagażu 75 l/rodzina
 • Miejsce w namiocie na 1 noc dla chętnych na spanie w warunkach zimowych na zewnątrz (dotyczy Gorców)
 • Szkolenia dla rodziców (dorosłych, ew. dzieci powyżej 16 lat): biwakowanie i poruszanie się w terenie (Tatry – bez biwakowania), lawinowe ABC, autoratownictwo i wypadki (w Tatrach medyczne), narty biegowe + w Gorcach indywidualne wspinaczkowe w trakcie pozostałych szkoleń (opis powyżej)
 • Szkolenia dla dzieci z podziałem na 2 grupy wiekowe – praktyka: biwakowe lub terenoznawcze, lawinowe ABC, medyczne, biegówki (opis powyżej)
 • Zajęcia i warsztaty dla rodziców (dorosłych) w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, motywacyjne, komunikacyjne, wychowawcze, podróżnicze
 • Zajęcia i warsztaty dla dzieci w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, podróżnicze
 • Udział w grze w trakcie podchodzenia do schroniska
 • Udział w zabawach na śniegu i grze “Górska Wyprawa”
 • Świetlica dla dzieci działająca w „okienkach” między punktami programu
 • Wieczory – slajdowiska z podróżnikami
 • Sprzęt turystyczny do testowania (rakiety, raki, czekany, namioty, sprzęt lawinowy)
 • Możliwość skorzystania z nart biegowych i tras do nart biegowych przy schronisku w masywie Turbacza
 • Udział w śpiewograniu i ognisku z kiełbaskami(ognisko tylko – Gorce)
 • Słodką niespodziankę i kawę w niedzielny poranek
 • Bogaty pakiet uczestnika WinterCamp – w tym odzież z logo WinterCamp (uwaga: odzież tylko dla osób zapisujących się i opłacających biwak do 20.01.2020)
 • Możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego w schronisku, kuchni turystycznej, wrzątku

 

W ZWIĄZKU Z NIETYPOWYM OBIEKTEM NOCLEGOWYM JAKIM JEST SCHRONISKO GÓRSKIE (NIE JEST TO HOTEL) GWARANTUJEMY NOCLEGI W TYCH SAMYCH POKOJACH RODZIC + DZIECKO / RODZICE + DZIECI, NIE GWARANTUJEMY WSPÓLNEGO NOCLEGU GRUPOM ZNAJOMYCH ITP., JEDNAKŻE BĘDZIEMY SIĘ STARAĆ JAK NAJLOGICZNIEJ ROZDYSPONOWAĆ MIEJSCA NOCLEGOWE BIORĄC POD UWAGĘ EWENTUALNE ŻYCZENIA UCZESTNIKÓW – JEŚLI TO BĘDZIE MOŻLIWE.

 

Uwaga:  program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, ostatecznej ilości uczestników i podziałów na grupy wiekowe dzieci.

Świetlica dla dzieci czynna będzie głównie w czasie wolnym, awaryjnie będziemy reagować na sytuacje kiedy np. dziecko nie będzie miało już suchych rzeczy aby wyjść na zajęcia na zewnątrz :-)

 

ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA:

 • Posiłków (dla uczestników WinterCamp po okazaniu identyfikatora istnieje możliwość zakupienia ciepłych dań w barze ze zniżką 10%, ponadto w schronisku jest w pełni wyposażona bezpłatna kuchnia turystyczna) 

Kliknij tutaj i dowiedz się co zabrać ze sobą na WinterCamp jeśli chcesz spróbować zimowego noclegu w namiocie (dotyczy Gorców)!

 

Partnerzy WinterCamp 2.0

title