Program – WinterCamp Family

TERMIN: Aż 5 dni wspaniałych zimowych aktywności 5-9 lutego 2023 (niedziela-czwartek). 

MIEJSCE: Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m, noclegi w schronisku, a dla chętnych biwak w namiocie.
TERMIN ZAPISÓW: Zapisy prowadzone są w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”
WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp Family przyjmujemy grupowe zgłoszenia rodziców z dziećmi (przewidujemy zajęcia dla dzieci w wieku od 4 lat wzwyż, w przypadku przyjazdu z dziećmi młodszymi rodzice muszą zapewnić im całodniową opiekę wraz z towarzyszeniem w zajęciach)
PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 90 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!

SZKOLENIA:

 

ZIMOWY SURVIVAL (dorośli i dzieci)

Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy i pokażemy jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić, aby następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w trudnych warunkach zimowych  w rakietach i rakach oraz używanie czekana!

Partner merytoryczny szkolenia:

 

LAWINOWE ABC (dzieci)

Szkolenie w zakresie ratownictwa partnerskiego po zasypaniu w lawinie. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne mówiące jak i kiedy powstają lawiny, a także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym oraz lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopata, sonda).

Partner technologiczny lawinowego ABC

 

NARTY BIEGOWE (dzieci) i SKITURY (dorośli)

Podstawy poruszania się na biegówkach – dobór sprzętu, poruszanie po terenie płaskim – ślizg, łyżwa. Techniki zjazdu, podchodzenia pod górę. Podstawowe błędy. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonego instruktora, dla początkujących w Gorcach stosunkowo płaskie i pięknie utrzymane trasy masywu Turbacza.

PIERWSZA POMOC NA SZLAKU

Jesteś zimą w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej…? W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim opanowanie i praktyczne umiejętności i to właśnie je nabędziesz podczas tego szkolenia. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w zimowych warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

Partner merytoryczny szkolenia

 

WARSZTATY WSPINACZKI LODOWEJ

Wspinanie lodowe stanowi wyższy stopień wtajemniczenia zimowych aktywności. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające w techniki wspinaczki zimowej. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora możecie spróbować niektórych jej elementów: jak należy wbijać dziabkę i pewnie stawać na zębach raków, jak sprawnie wkręcać śruby i jak zrobić stanowisko zjazdowe w lodzie (ucho Abałakowa), jakie niebezpieczeństwa grożą podczas wspinaczki lodowej. Omówimy: dobór sprzętu (standardy i nowinki), bezpieczną asekurację oraz techniki poruszania się w warunkach zimowych. Przymierzycie raki i czekany techniczne a chętni spróbują swych sił wspinając się w lodospadzie. Na ściance pod Turbaczem, każdy uczestnik, w bezpiecznych warunkach, może zakosztować pionowego świata i stać się lodowym wojownikiem.

Partner technologiczny warsztatów wspinaczkowych

 

Uwaga: powyższe szkolenia w wariancie dla dzieci zawierać będą treści, które są dla dzieci przystępne, zrozumiałe i ciekawe, zamiast teorii będzie praktyka w terenie zgodnie z hasłem “nauka poprzez zabawę”.

 

Zapewniamy:

 • Noclegi w schronisku – warunki turystyczne (pokoje wieloosobowe – należy mieć własny śpiwór,  ew. opcja pościeli ze schroniska)
 • Wwiezienie i zwiezienie 1 sztuki bagażu 75 l/rodzina
 • Możliwość noclegu w namiocie – miejsce w namiocie na 1 noc dla chętnych na spanie w warunkach zimowych na zewnątrz – w zależności od warunków pogodowych i oceny ryzyka przez Organizatora
 • 3 szkolenia dla rodziców (dorosłych, ew. młodzieży powyżej 14 lat) spośród 5 zagadnień: zimowy survival, lawinowe ABC, narty biegowe, pierwsza pomoc na szlaku, wspinaczka lodowa
 • Możliwość wspinaczki na lodowej ściance wspinaczkowej (w zależności od warunków pogodowych)
 • Szkolenia praktyczne dla dzieci z podziałem na 2 grupy wiekowe (ten sam zakres co dorośli- rodzice)
 • Zajęcia i warsztaty dla rodziców (dorosłych) w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, rodzicielskie, podróżnicze
 • Zajęcia i warsztaty dla dzieci w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, podróżnicze
 • Udział w grze w trakcie podchodzenia do schroniska
 • Udział w zabawach na śniegu
 • Udział w rodzinnej grze terenowej poprzedzonym szkoleniem terenoznawczym
 • Udział w integracjach i konkursach
 • Świetlicę dla dzieci działająca w „okienkach” między punktami programu
 • Wieczorne zajęcia – slajdowiska z podróżnikami lub udział w śpiewograniu lub udział w ognisku z kiełbaskami (4 wieczory)
 • Wynajem sprzętu turystycznego do testowania (rakiety, raki, czekany, narty biegowe, namioty, sprzęt lawinowy)
 • Słodką niespodziankę i kawę w ostatni  poranek
 • Pakiet uczestnika WinterCamp 
 • Możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego w schronisku, kuchni turystycznej, wrzątku
 • Możliwość zakupu odzieży z logo WinterCamp – opcja dodatkowa!

 

W ZWIĄZKU Z NIETYPOWYM OBIEKTEM NOCLEGOWYM JAKIM JEST SCHRONISKO GÓRSKIE (NIE JEST TO HOTEL) GWARANTUJEMY NOCLEGI W TYCH SAMYCH POKOJACH RODZIC + DZIECKO / RODZICE + DZIECI, NIE GWARANTUJEMY WSPÓLNEGO NOCLEGU GRUPOM ZNAJOMYCH ITP., JEDNAKŻE BĘDZIEMY SIĘ STARAĆ JAK NAJLOGICZNIEJ ROZDYSPONOWAĆ MIEJSCA NOCLEGOWE BIORĄC POD UWAGĘ EWENTUALNE ŻYCZENIA UCZESTNIKÓW – JEŚLI TO BĘDZIE MOŻLIWE.

Uwaga:  program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, ostatecznej ilości uczestników i podziałów na grupy wiekowe dzieci.

Świetlica dla dzieci czynna będzie głównie w czasie wolnym, awaryjnie będziemy reagować na sytuacje kiedy np. dziecko nie będzie miało już suchych rzeczy aby wyjść na zajęcia na zewnątrz :-)

Koszt uczestnictwa:

1349 zł

UWAGA RABATY!!!

 • zgłoszenie i opłacenie zaliczki (500 zł)  do 31 grudnia  2022 r.: 1299 zł/osobę;

Płatność kwoty końcowej nastąpi od 1 do 4 lutego 2023 r., w przypadku opóźnienia uczestnika obowiązuje kwota bez rabatu 

Zniżka “Przyjedź całą rodziną!” – przy 3-4 osobach z rodziny (najbliższa rodzina), rodzina ta otrzymuje rabat od sumy płatności – 5%, przy 5-6 osobach – 10%, przy 7 i więcej osobach – maksymalny rabat 15%. Aby otrzymać rabat rodzinny, rodzina powinna być zapisana w jednym zgłoszeniu. Również zaproszenie/polecenie osób, które nigdy nie były na WinterCampie lub Coleman Family Campie UPOWAŻNIA DO NINIEJSZEJ ZNIŻKI (wówczas zniżka i dla Was i znajomych)!

RABATY ZWIĄZANE Z WCZEŚNIEJSZĄ PŁATNOŚCIĄ I PRZYJAZDEM RODZINNYM ŁĄCZĄ SIĘ :-)

Rabaty odlicza się od płatności końcowej.

RATY: chcąc wyjść naprzeciw Waszym rodzinom w związku z dynamiczną sytuacją proponujemy możliwość rozbicia wpłaty wpisowego na raty – przy zgłoszeniach od 3 osób. Szczegóły wyślemy w mailu zwrotnym po dokonaniu zgłoszenia.

ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA:

 • Posiłków (dla uczestników WinterCamp po okazaniu identyfikatora istnieje możliwość zakupienia ciepłych dań w barze ze zniżką, ponadto w schronisku jest w pełni wyposażona bezpłatna kuchnia turystyczna) 

Kliknij tutaj i dowiedz się co zabrać ze sobą na WinterCamp jeśli chcesz spróbować zimowego noclegu w namiocie !

Obostrzenia dotyczące COVID:

 • Rodziny, osoby, grupy mieszkające w jednym gospodarstwie domowym na podstawie oświadczenia będziemy lokować w osobnych pokojach, w salach wieloosobowych zastosowane będą ograniczenia ilościowe wynikające ze stosownych rozporządzeń
 • Dla uczestników WinterCamp na posiłki będzie dostępna osobna sala (Kominkowa – obok jadalni)
 • Organizator zapewni płyny dezynfekcyjne, uczestnikom / obsłudze może być mierzona temperatura termometrem bezdotykowym
 • W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w programie związanych z nowymi rozporządzeniami organizator będzie starał się do nich dostosować tak aby w maksymalnym możliwym stopniu zrealizować program
 • W przypadku konieczności odwołania imprezy ze względu na regulacje zewnętrzne spowodowane nawrotem pandemii COVID-19 rozumiane jako siła wyższa (zamknięcie Parku Narodowego, zamknięcie schronisk, zakaz zgrupowań, itp) organizator zaproponuje uczestnikom za ich zgodą przepisanie wpisowego na imprezę letnią Coleman Camp 2023 lub zimową WinterCamp 2024, zakładając że po pewnym czasie owe regulacje będą cofnięte i wspomniane imprezy będzie można zrealizować, w innym przypadku zwróci wpłaty.
 • Organizator zaoferuje uczestnikom ubezpiecznie od rezygnacji z udziału w WinterCamp z powodów losowych. W przypadku skorzystania z ubezpieczenia zwrot wpisowego w przypadku losowej rezygnacji pokryje ubezpieczyciel, organizator nie zwraca wpisowego ponad limity określone w warunkach do umowy o świadczenie usług turystycznych akceptowanej przez uczestnika przed wysłaniem zgłoszenia


Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni

Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni