Goście WinterCamp – zobacz kto odwiedził nas w minionych trzech latach:

Krzysztof Wielicki

WinterCamp Family Gorce

Światowej klasy himalaista. Jako piąty człowiek na świecie i zarazem drugi Polak wszedł na 14 najwyższych szczytów Himalajów i Karakorum. Koronę kompletował w latach 1980-1996. Jest pierwszym zimowym zdobywcą Mount Everestu (1980, wspólnie z Leszkiem Cichym), Kanczendzongi (1986, wspólnie z Jerzym Kukuczką) i Lhotse (1988). Część ze szczytów zdobywał samotnie, w tym wspomniane Lhotse.

Piotr Pustelnik

WinterCamp Family Tatry

Himalaista, trzeci (po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim) polski zdobywca Korony Himalajów. Na wszystkie 14 ośmiotysięczników wszedł w latach 1990 – 2010. Wspina się od 1975 roku. Instruktor alpinizmu. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Dolomitach, w Pamirze, Karakorum i Himalajach. Laureat Nagrody “Fair Play” Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Obecnie Prezes Polskiego Związku Alpinizmu.

Kacper Tekieli

WinterCamp 2.0

Urodził się w 1984 roku w Gdańsku. Jest magistrem filozofii oraz instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu. Na koncie ma blisko 300 przejść w Tatrach, w tym większość największych ścian solo np. 3 filary Kaczego Muru w 7 godzin i 30 minut. Razem z Łukaszem Mirowskim zrobił rekord na Ekspanderze – najsłynniejszej tatrzańskiej łańcuchówce. Przeszedł kilkadziesiąt dróg w USA, w Alpach największe północne ściany np. Eigeru, Matterhornu, Grandes Jorasses czy północno zachodnia ściana Civetty.
W 2019 roku samotnie przeszedł 4 granie Matterhornu w 17 godzin 30 minut, oraz północno- wschodnią ścianę Eigeru w niecałe 8 godzin! To właśnie o magii Alpejskich ścian opowie w tym roku.
W przeszłości brał udział w Elbrus Race oraz wyprawach narodowych w Karakorum i w Himalaje.

Monika Witkowska

WinterCamp 2.0

Podróżniczka (na koncie ok. 180 krajów świata), 🌍żeglarka morsko-oceaniczna (dwukrotne opłynięcie Przylądka Horn, rejsy polarne, w tym Przejście Północno-Zachodnie i inne), ale przede wszystkim – miłośniczka gór. Zaczęła od Bieszczad (jest przewodniczką w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich), teraz jednak bardziej ciągnie ją w góry wysokie (ma na koncie Koronę Ziemi i trzy ośmiotysięczniki). Kiedy nie podróżuje i nie prowadzi wypraw, pisze książki podróżnicze i górskie, które można będzie zakupić (“Everest. Góra Gór”, “Góry z Duszą” i inne)

Kuba Zwoliński

WinterCamp Family Tatry

Kuba opowie o kilkusetkilometrowych biegach po pustyniach Namib i Atacama, w których uczestniczy, żeby zwrócić uwagę na sprawy problemu psychiatrii dzieci i młodzieży w Polsce.

Kuba ukończył w październiku 250 km bieg #AtacamaCrossingChile2019, a wcześniej także ultramaratony przez pustynie Gobi i Namib. Opowie o ekstremalnym, wielodniowym bieganiu w pełnym słońcu, po najbardziej suchych miejscach na Ziemi, o tym jak się do tego przygotować, co dzieje się na trasie, ale też o tym, że jak i dlaczego przy okazji startu zorganizował zbiórkę dla Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Vis-a-Vis, które leczy dzieci oraz młodzież z zaburzeniami oraz chorobami psychicznymi.

Bezpieczny Kazbek

WinterCamp 2.0 i WinterCamp Family Gorce

W tym roku naszymi gośćmi będą ratownicy – członkowie Fundacji MEDYK RESCUE TEAM, która prowadzi projekt Bezpieczny Kazbek. Chłopaki od kilku lat robią świetną robotę, która polega na utrzymaniu sezonowego (lipiec – wrzesień) dyżuru ratowniczego oraz ambulatorium w bazie (na wysokości 3653m npm) na zboczach góry Kazbek w Gruzji. Na WinterCampach opowiedzą o trudnościach w zdobywaniu pięciotysięcznika, o tym jak na ich dyżur przekłada się opinia, że to łatwa góra, o specyfice Gruzji i o tym dlaczego właściwie polscy ratownicy służą pomocą turystom na Kaukazie. Dodatkowo podczas szkoleń przedstawią trochę w praktyce z czym zmagają się na dyżurze w Gruzji.

 

Kasia Biernacka

WinterCamp Family Tatry

Kasia Biernacka kilka razy w roku jeździ jako fotograf i grotołaz na wyprawy eksploracyjne. Na część wypraw zabiera ze sobą córkę Zuzię. Jej zdjęcia z podziemnego świata można zobaczyć na instagramie (@kasiabiernacka_photography) i na jej stronie www.kasiabiernacka.com.W Polsce Kasia współorganizuje Festiwal Górski w Lądku Zdroju – odpowiada za jego program filmowy, tłumaczy filmy outdoorowe, pisze do magazynów teksty o odkrywaniu świata i prowadzi zajęcia edukacyjne oraz spotkania podróżnicze dla dzieci.

 

Michał Król

WinterCamp 2.0 i WinterCamp Family Gorce

Michał jest wspinaczem skałkowym oraz górskim. Na swoim koncie ma już wiele osiągnięć i nagród – a lista wciąż rośnie. Jest także członkiem zespołu AMC Petzl Polska.

“Powrót do Miyar” to już trzecia wyprawa Michała do Doliny Miyar w Himalajach Indyjskich – odbyła się 14 lat po ostatniej wizycie Michała w Dolinie Miyar.
Tym razem w towarzystwie Marcina Tomaszewskiego wytyczył nową drogę o nazwie “Blitz”, która kończy się malowniczymi widokami na szczycie turni ~ 5 000 mnpm, wraz z liniami Słowaków oraz Silvii Vidal.

O tym jak zmieniło się to magiczne miejsce na przestrzeni lat, oraz o innych szczegółach wyprawy Michał opowie podczas wieczornych spotkań w schronisku.

Szymon Radzimierski

WinterCamp Family Gorce

Szymon Radzimierski ma 13 lat, a zwiedził już 40 krajów!
Na WinterCampie wraz z rodzicami weźmie udział w zimowych szkoleniach i przenocuje w namiocie na śniegu, bo te doświadczenia przydadzą mu się podczas kolejnych wypraw. Ale przede wszystkim Szymon przeprowadzi prezentację “Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura”. Razem z nim poznamy sekrety czerwonej wyspy! Na pewno zainspiruje naszych najmłodszych uczestników do zwiedzania najdalszych zakątków świata! 
Partnerem prezentacji Szymona jest Odkrywca Zdobywca zatem młodzi podróżnicy – przybywajcie na WinterCamp!

Tomek Wolny

WinterCamp Family Gorce

“Czy dziennikarz musi mieć dobre buty?” 
Na to i wiele innych pytań odpowie dzieciakom na zajęciach dziennikarsko- reporterskich Tomek – prowadzący “Pytanie na śniadanie” i “Panoramę”. Zdobywca Telekamery dla najlepszego prezentera, a prywatnie tata trójki dzieci.
Wielu z młodych uczestników zapewne marzy o tym, aby swe podróże składnie opisywać, relacjonować i mądrze o nich opowiadać – z pewnością będzie można poćwiczyć te umiejętności u boku tak doświadczonego dziennikarza! 

Family On Board

WinterCamp Family Tatry i Gorce

5 osobowa rodzina Gramackich spod Poznania. Odbyli półroczną podroż dookoła świata z trójką dzieci, odwiedzając 14 krajów! Podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami i postarają się zainspirować do rodzinnych wyzwań! 
Agata i Maciej podpowiedzą Wam też, jak zacząć realizować plan, jak się przygotować do takiej podroży i jak podejść do kwestii finansowej.
Szykuje nam się ogromna dawka rodzinnej inspiracji!

Podziarany Tata

WinterCamp Family Tatry

Kuba jest blogerem i prowadzi warsztaty zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
W Tatrach poprowadzi warsztaty #NIEHEJTUJ dla naszych najmłodszych – czyli o tym, jak radzić sobie z krytyką i jakie są skutki hejtu.
Dla rodziców przygotuje prelekcję “Kiedy mama nie patrzy” – o niebezpiecznych zjawiskach w sieci, z którymi na co dzień spotykają się dzieci.

Tandemowe Trip Love

WinterCamp Family Gorce

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki – ekstremalni podróżnicy, pierwsi na świecie, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy żyjąc w drodze i mieszkając w namiocie, pierwsi, którzy zdobyli Nordkapp w warunkach zimowych na rowerze tandemie z przyczepką i dużym psem. Mierzą się z potężnymi wyzwaniami, walczą z żywiołem, testują granice ludzkiej wytrzymałości, dostrzegają radość w najdrobniejszych elementach, a przetrwać pozwala im niezaprzeczalna niezłomność, hart ducha i potęga umysłu. Rzucili posady w korporacji na rzecz życia wolnym – w podróży i w naturze. Jak sami mówią – znaleźli się w lesie, połączyła ich pasja życia blisko natury i pragnienie odkrywania nowego, w tym co już znane.

Elemeno

WinterCamp Family Tatry i WinterCamp Family Gorce

„Od mikrowypraw na norweskiej ziemi do własnej marki odzieżowej Elemeno” Małgorzata i Piotr Sutor podzielą się z Nami swoim doświadczeniem mieszkania w Norwegii z którego dowiecie się: Jak skandynawskie powiedzenie: „Nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie” ma się do rzeczywistości? Czy możliwe jest, aby nie rezygnować ze swoich aktywności po pojawieniu się dzieci, szczególnie gdy w pobliżu nie ma dziadków? Usłyszmy również historię, jak przy trójce dzieci zostaje się najszybciej biegającym Polakiem w Norwegii i zdobywa podium! A na koniec o tym jak z miłości do dzieci, outdooru i dobrych ubrań narodziła się własna marka odzieżowa Elemeno!

 

 


Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni

Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni