Program – WinterCamp 2.0 – edycja 2023

INFORMACJE O EDYCJI 2024 PODAMY NIEBAWEM!

PONIŻEJ INFORMACJE ARCHIWALNE

 

TERMIN: Aż 4 dni wspaniałych zimowych aktywności 9 – 12 lutego 2023 r.
MIEJSCE: Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m.
TERMIN ZAPISÓW: Zapisy prowadzone są w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”
WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp 2.0  przyjmujemy osoby dorosłe oraz młodzież od 13 roku życia z dorosłymi opiekunami (rodzice z nastolatkami, grupy młodzieżowe, harcerskie itp).
PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 100 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!

Szkolenia:

ZIMOWY SURVIVAL

Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy i pokażemy jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić, aby następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w trudnych warunkach zimowych  w rakietach i rakach oraz używanie czekana!

LAWINOWE ABC 

Szkolenie w zakresie ratownictwa partnerskiego po zasypaniu w lawinie. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne mówiące jak i kiedy powstają lawiny, a także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym oraz lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopata, sonda).

Partner technologiczny lawinowego ABC

NARTY SKITOUROWE

Na tym szkoleniu dowiecie się czym się różni się jazda i wędrowanie w skitourach od innych narciarskich dyscyplin takich jak: nart biegowych, zjazdowych, snowboardu. Przetestujemy sprzęt skitourowy. Dowiecie się jak dobrać narty i buty do swych umiejętności i portfela. Poznacie tajemnicze foki. Na sobie poznacie podstawowe techniki poruszania się na skitourach w różnym terenie i warunkach atmosferycznych pod okiem doświadczonych instruktorów. 

Partner technologiczny szkolenia

PIERWSZA POMOC NA SZLAKU

Jesteś zimą w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej…? W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim opanowanie i praktyczne umiejętności i to właśnie je nabędziesz podczas tego szkolenia. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w zimowych warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

Partner merytoryczny szkolenia

WARSZTATY WSPINACZKI LODOWEJ

Wspinanie lodowe stanowi wyższy stopień wtajemniczenia zimowych aktywności. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające w techniki wspinaczki zimowej. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora możecie spróbować niektórych jej elementów: jak należy wbijać dziabkę i pewnie stawać na zębach raków, jak sprawnie wkręcać śruby i jak zrobić stanowisko zjazdowe w lodzie (ucho Abałakowa), jakie niebezpieczeństwa grożą podczas wspinaczki lodowej. Omówimy: dobór sprzętu (standardy i nowinki), bezpieczną asekurację oraz techniki poruszania się w warunkach zimowych. Przymierzycie raki i czekany techniczne a chętni spróbują swych sił wspinając się w lodospadzie. Na ściance pod Turbaczem, każdy uczestnik, w bezpiecznych warunkach, może zakosztować pionowego świata i stać się lodowym wojownikiem.

Partner technologiczny warsztatów wspinaczkowych

 

Zapewniamy:

 • Nocleg w schronisku 09/10 lutego 2023 – warunki turystyczne (własny śpiwór lub możliwość zakupu pościeli w schronisku)
 • Miejsce na rozbicie namiotu na dwie noce: 10/11 i 11/12 lutego 2023 
 • Udział w 4 szkoleniach w tym możliwość wspinaczki na lodowej ściance wspinaczkowej (zależy od warunków pogodowych)
 • Udział w integracjach i konkursach
 • Wieczory – slajdowiska z podróżnikami
 • Sprzęt turystyczny do testowania 
 • Udział w śpiewograniu lub ognisku z kiełbaskami
 • Ciasto i kawę w ostatni poranek
 • Pakiet uczestnika WinterCamp z pamiątkowym gadżetem
 • Możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego w schronisku, kuchni turystycznej, wrzątku
 • Możliwość zakupu odzieży z logo WinterCamp – opcja dodatkowa!

Koszt uczestnictwa:

1149 zł

UWAGA RABATY!!!

 • zgłoszenie i i opłacenie zaliczki (500 zł)  do 31 grudnia 2022 r. 1099 zł!!!

Płatność kwoty końcowej nastąpi od 1 do 7 lutego 2023 r., w przypadku opóźnienia uczestnika obowiązuje kwota bez rabatu. 

Zniżka “Przyjedź grupą!” – przy 5-6 osobach z grupy grupa ta otrzymuje rabat od sumy płatności – 5%, przy 7 i więcej osobach – maksymalny rabat 10%. Aby otrzymać rabat grupowy, grupa powinna być zapisana w jednym zgłoszeniu.

RABATY ZWIĄZANE Z WCZEŚNIEJSZĄ PŁATNOŚCIĄ I PRZYJAZDEM GRUPOWYM ŁĄCZĄ SIĘ :-)

Rabaty odlicza się od płatności końcowej.

Organizator nie zapewnia:

 • Posiłków (dla uczestników WinterCamp po okazaniu identyfikatora istnieje możliwość zakupienia ciepłych dań w barze ze zniżką, ponadto w schronisku jest w pełni wyposażona bezpłatna kuchnia turystyczna)
 • Sprzętu biwakowego do nocowania w warunkach zimowych (organizator będzie miał pewną pulę sprzętu do testowania od partnerów i sponsorów, jednak nie dla wszystkich uczestników – zainteresowanych prosimy o kontakt w tej sprawie) 

Kliknij tutaj i dowiedz się co zabrać ze sobą na WinterCamp!

Obostrzenia dotyczące COVID:

 • Dotyczy pierwszej nocy: osoby, grupy mieszkające w jednym gospodarstwie domowym na podstawie oświadczenia będziemy lokować w osobnych pokojach, w salach wieloosobowych zastosowane będą ograniczenia ilościowe wynikające ze stosownych rozporządzeń
 • Dla uczestników WinterCamp na posiłki będzie dostępna osobna sala (Kominkowa – obok jadalni)
 • Organizator zapewni płyny dezynfekcyjne, uczestnikom / obsłudze może być mierzona temperatura termometrem bezdotykowym
 • W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w programie związanych z nowymi rozporządzeniami organizator będzie starał się do nich dostosować tak aby w maksymalnym możliwym stopniu zrealizować program
 • W przypadku konieczności odwołania imprezy ze względu na regulacje zewnętrzne spowodowane nawrotem pandemii COVID-19 rozumiane jako siła wyższa (zamknięcie Parku Narodowego, zamknięcie schronisk, zakaz zgrupowań, itp) organizator zaproponuje uczestnikom za ich zgodą przepisanie wpisowego na imprezę letnią Coleman Camp 2023 lub zimową WinterCamp 2024, zakładając że po pewnym czasie owe regulacje będą cofnięte i wspomniane imprezy będzie można zrealizować, w innym przypadku zwróci wpłaty.
 • Organizator zaoferuje uczestnikom ubezpiecznie od rezygnacji z udziału w WinterCamp z powodów losowych. W przypadku skorzystania z ubezpieczenia zwrot wpisowego w przypadku losowej rezygnacji pokryje ubezpieczyciel, organizator nie zwraca wpisowego ponad limity określone w warunkach do umowy o świadczenie usług turystycznych akceptowanej przez uczestnika przed wysłaniem zgłoszenia 

Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni

Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni