Program – WinterCamp 2.0

TERMIN: Aż 4 dni wspaniałych zimowych aktywności 11 – 14 lutego 2021 r.
MIEJSCE: Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m.
TERMIN ZAPISÓW: Ostateczny termin zgłoszeń to 06.02.2021. Zapisy prowadzone są jednak w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”
WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp Gorce  przyjmujemy osoby od 16 roku życia.
PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 100 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!

Szkolenia:

BIWAKOWANIE i PORUSZANIE SIĘ W TERENIE

Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy i pokażemy jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić, aby następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w trudnych warunkach zimowych  w rakietach i rakach oraz używanie czekana!

Partner merytoryczny szkolenia

LAWINOWE ABC 

Szkolenie w zakresie ratownictwa partnerskiego po zasypaniu w lawinie. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne mówiące jak i kiedy powstają lawiny, a także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym oraz lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopata, sonda).

Partner technologiczny lawinowego ABC

NARTY BIEGOWE

Podstawy poruszania się na biegówkach – dobór sprzętu, poruszanie po terenie płaskim – ślizg, łyżwa. Techniki zjazdu, podchodzenia pod górę. Podstawowe błędy. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonego instruktora, dla początkujących stosunkowo płaskie i pięknie utrzymane trasy masywu Turbacza!

AUTOASEKURACJA I WYPADKI

Szkolenie w zakresie technik zabezpieczania się przed upadkiem w obszarze eksponowanym. Ponadto szkolenie będzie miało także elementy medycyny: jesteś zimą w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej…? W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim opanowanie i praktyczne umiejętności i to właśnie je nabędziesz podczas tego szkolenia. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w zimowych warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

Partner merytoryczny szkolenia

WARSZTATY WSPINACZKI LODOWEJ

Wspinanie lodowe stanowi wyższy stopień wtajemniczenia zimowych aktywności. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające w techniki wspinaczki zimowej. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora możecie spróbować niektórych jej elementów: jak należy wbijać dziabkę i pewnie stawać na zębach raków, jak sprawnie wkręcać śruby i jak zrobić stanowisko zjazdowe w lodzie (ucho Abałakowa), jakie niebezpieczeństwa grożą podczas wspinaczki lodowej. Omówimy: dobór sprzętu (standardy i nowinki), bezpieczną asekurację oraz techniki poruszania się w warunkach zimowych. Przymierzycie raki i czekany techniczne a chętni spróbują swych sił wspinając się w lodospadzie. Na ściance pod Turbaczem, każdy uczestnik, w bezpiecznych warunkach, może zakosztować pionowego świata i stać się lodowym wojownikiem.

Partner technologiczny warsztatów wspinaczkowych

 

Zapewniamy:

 • Nocleg w schronisku 11/12 lutego – warunki turystyczne (własny śpiwór lub możliwość zakupu pościeli w schronisku w cenie 10 zł)
 • Miejsce na rozbicie namiotu na dwie noce: 12/13 i 13/14 lutego 
 • Udział we wszystkich 4 szkoleniach – autoasekuracja i wypadki, biwakowe i poruszanie się w terenie, lawinowe ABC, narty biegowe (opis powyżej)
 • Możliwość wspinaczki na lodowej ściance wspinaczkowej (zależy od warunków pogodowych)
 • Udział w integracjach i konkursach z nagrodami
 • 3 wieczory – slajdowiska z podróżnikami
 • Sprzęt turystyczny do testowania (rakiety, skitoury, GPS, raki, czekany, namioty, sprzęt lawinowy)
 • Możliwość skorzystania z nart skiturowych (organizator zapewnia 4 pary skitourów na cały czas trwania biwaku)
 • Udział w śpiewograniu i ognisku z kiełbaskami
 • Ciasto i kawę w niedzielny poranek
 • Bogaty pakiet uczestnika WinterCamp – w tym odzież z logo WinterCamp (uwaga: odzież tylko dla osób zapisujących się i opłacających biwak do 06.02.2021)
 • Możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego w schronisku, kuchni turystycznej, wrzątku

Agenda

CZWARTEK, 11 lutego 2021 r.
od 11:00 – Możliwość odbierania pakietów uczestnika i miejsc noclegowych, możliwość rozstawienia namiotu – pomoc w rozbijaniu obozowiska; Czas wolny na posiłki – we własnym zakresie: możliwość zakupu w schronisku lub bezpłatna kuchnia turystyczna, higiena – w pełni wyposażone zaplecze sanitarne w schronisku; dalej w skrócie: czas wolny
14:00 – Atrakcje na śniegu
16:00 – Czas wolny
17:00 – Zawody tableboulderowe
18:30 – Czas wolny
19:30 – Wieczór z podróżnikiem
21:30 (do 23:00) – integracja, po niej nocleg w pokojach schroniska

PIATEK, 12 lutego 2021 r.
07:00 – 12:00 – Rejestracja uczestników, pomoc w rozbijaniu obozowiska
08:40 – Oficjalne otwarcie biwaku
09:30 – Pierwszy blok szkoleń (3,5h)
12:30 – Czas wolny
13:45 – Drugi blok szkoleń (3,5h)
17:15 – Czas wolny
18:15 – Zawody wytrzymałościowe z czekanami
19:15 – Czas wolny
20:00 – Wieczór z podróżnikiem
21:30 – Śpiewogranie dla chętnych w schronisku
23:00 – Zakończenie wieczoru – nocleg w namiotach

SOBOTA, 13 lutego 2021 r.
07:30 – Pobudka, czas wolny
09:00 – Trzeci blok szkoleń (3,5h)
12:00 – Czas wolny
13:45 – Czwarty blok szkoleń (3,5h)
17:15 – Czas wolny
18:30 – Ognisko – kiełbaski, gitara
20:00 – Wieczór z podróżnikiem
22:00 – Zakończenie wieczoru – nocleg w namiotach

NIEDZIELA, 14 lutego 2021 r.
07:30 – Pobudka, czas wolny
08:30 – Wspólna poranna pyszna kawa i ciasto
09:30 – Niespodzianka
10:30 – oficjalne zakończenie szkolenia (do 11:00).

Uwaga: powyższy program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, ostatecznej ilości uczestników.

Koszt uczestnictwa:

799 zł

UWAGA RABATY!!!

 • zgłoszenie i opłacenie zaliczki (500 zł) do 30 września 2020 r.:   649 zł
 • zgłoszenie i opłacenie zaliczki (500 zł) od 01 października do 15 listopada 2020 r.:   699 zł
 • zgłoszenie i i opłacenie zaliczki (500 zł)  od 16 listopada do 31 grudnia 2020 r. 749 zł;

 

Płatność kwoty końcowej nastąpi od 1 do 15 stycznia 2021 r., w przypadku opóźnienia uczestnika obowiązuje kwota 799 zł 

Zniżka “Przyjedź grupą!” – przy 5 osobach z grupy grupa ta otrzymuje rabat od sumy płatności – 5%, przy 6 osobach – 10%, przy 7 i więcej osobach – maksymalny rabat 15%.

RABATY ZWIĄZANE Z WCZEŚNIEJSZĄ PŁATNOŚCIĄ I PRZYJAZDEM GRUPOWYM ŁĄCZĄ SIĘ :-) Rabaty odlicza się od płatności końcowej.

Organizator nie zapewnia:

 • Posiłków (dla uczestników WinterCamp po okazaniu identyfikatora istnieje możliwość zakupienia ciepłych dań w barze ze zniżką 15%, ponadto w schronisku jest w pełni wyposażona bezpłatna kuchnia turystyczna)
 • Sprzętu biwakowego do nocowania w warunkach zimowych (organizator będzie miał pewną pulę sprzętu do testowania od partnerów i sponsorów, jednak nie dla wszystkich uczestników – zainteresowanych prosimy o kontakt w tej sprawie) 

Kliknij tutaj i dowiedz się co zabrać ze sobą na WinterCamp!

Obostrzenia dotyczące COVID:

 • Dotyczy pierwszej nocy: osoby, grupy mieszkające w jednym gospodarstwie domowym na podstawie oświadczenia będziemy lokować w osobnych pokojach, w salach wieloosobowych zastosowane będą ograniczenia ilościowe wynikające ze stosownych rozporządzeń
 • Dla uczestników WinterCamp na posiłki będzie dostępna osobna sala (Kominkowa – obok jadalni)
 • Organizator zapewni płyny dezynfekcyjne, zdezynfekuje sprzęt do zajęć, uczestnikom / obsłudze może być mierzona temperatura termometrem bezdotykowym
 • W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w programie związanych z nowymi rozporządzeniami organizator będzie starał się do nich dostosować tak aby w maksymalnym możliwym stopniu zrealizować program
 • W przypadku konieczności odwołania imprezy ze względu na regulacje zewnętrzne spowodowane nawrotem pandemii COVID-19 rozumiane jako siła wyższa (zamknięcie Parku Narodowego, zamknięcie schronisk, zakaz zgrupowań, itp) organizator zaproponuje uczestnikom za ich zgodą przepisanie wpisowego na imprezę zimową WinterCamp 2022, zakładając że po pewnym czasie owe regulacje będą cofnięte i wspomniane imprezy będzie można zrealizować, w innym przypadku zwróci wpłaty.

 

Partnerzy WinterCamp 2.0

title