Już dziś wyłonimy pierwszych zwycięzców prelekcji 321 START!

Odpalamy Wintercamp 2017, a wraz z budowanie niepowtarzalnego, górskiego klimatu. Poza profesjonalnie profawdzonymi szkoleniami i ciekawymi warsztatami atmosferę wintercampowej integracji podkręcą także prezentacje uczestników, którzy podzielą się swoimi historiami w ramach cyklu prelekcji 321 START!

Podczas spotkań z prelegentami udamy się w podróż dookoła świata, przez Ameryki, Europę, daleką Azję i Australię! A co zobaczymy?

kole

Przeżyjemy 9288 km przygody, czyli udamy się w podróż Koleją Transsyberyjską.

Dowiemy się, że to, co w oczach Rosjan jest normalnym środkiem transportu, dla przybyszy z zachodu stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną. Przekonamy się jak wygląda podróż Koleją Transsyberyjską, a także kogo można tam spotkać. Nasza prelegentka – Jola Siedlecka opowie także dlaczego platzkarta jest najlepszym wagonem do odbycia takiej podróży i zabierze nas w wyprawę po “Świętym Morzu Syberii” – jeziorze Bajkał. Zobaczymy jak wygląda szamańskie sanktuarium na Wyspie Olchon  oraz posłuchamy o przyjaźni francusko – rosyjsko – polskiej, która zawiązała się po pierwszym kieliszku wódki wypitej w wagonie Transsibu i trwa do dziś.

rowerem_przez_skandynawie

Przeniesiemy się do malowniczej Skandynawii

Zobaczymy bezkresne pustkowia za kołem podbiegunowym, zorze polarne i zapierające dech w piersiach fiordy. Dowiemy się jak to jest spakować rower, namiot, trochę drobiazgów i oddać się dziewiczej naturze Morza Norweskiego, gdzie rozpocznie się niesamowita przygoda… Dwa tysiące kilometrów rowerowej podróży przez krainę fiordów, pokryte lodowcami Góry Skandynawskie, wielkie miasta, łagodne równiny szwedzkiej Skanii, a kończącej się nad wodami Bałtyku. A to wszystko wśród niezwykłych krajobrazów północnej Europy, o których opowie nam Artur Strzelczyk.

10641046_868402656503463_489746910233684953_n

Zwiedzimy wyspy na środku Pacyfiku

Wojciech Mura na czas swojej prelekcji zabierze nas w podróż do niezwykłej krainy, którą ciężko sobie wyobrazić. Znajdziecie ją na globusie praktycznie pod naszą ojczyzną. Przekonamy się, że środkowy Pacyfik to nie tylko Tahiti i Bora-Bora, ale 150 wspaniałych wysp, na których mieszka ćwierć miliona ludzi. Zobaczymy powulkaniczne Markizy, atole na Tuamotu oraz rajskie Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami, czyli świat, w którym można się zakochać, zatracić i z chęcią pozostać na zawsze.

Pół roku w Krainie Inków twins on tour

Odkryjemy legendarną Krainę Inków

Podczas prelekcji wraz z Karoliną Kowalczyk przeniesiemy się w świat inkaskich wierzeń i andyjskiej muzyki rodem z Peru. Będzie to opowieść o krainie rozpalonych pustyni, majestatycznych lodowców i tropikalnej dżungli. Zobaczymy legendarne Machu Picchu i zagłębimy się w tajemnicę linii z Nazca. Wspólnie wejdziemy na Białą Koldyrierę w Huaraz, by podziwiać zapierającą dech w piersi Lagunę 69 oraz zobaczymy jak wygląda tradycyjne, peruwiańskie wesele. Zjedziemy na desce z największej wydmy na pustyni w Ice, a zaraz potem spróbujemy swoich sił podczas surfingu w Mancorze. Dowiemy się także, co zrobić, by przeżyć takie i piękniejsze przygody aplikując na stypendium zagraniczne, które zagwarantuje nam wstęp do świata, którego nie będziemy chcieli opuszczać.

USA (3)

 

Wybierzemy się w podróż do USA i Meksyku

Podczas spotkania z Twins oN Tour dowiemy się m.in. dlaczego za wwiezienie mango do USA możemy zostać uznani za przemytników oraz co najchętniej kupują meksykańscy baronowie narkotykowi. Ponadto staniemy oko w oko z rodziną czarnych niedźwiedzi amerykańskich oraz usłyszymy nuty poruszających pieśni el Mariacchi. Będziemy zachwycać się widokami Wielkiego Kanionu Colorado oraz zasmakujemy ognia najprawdziwszej meksykańskiej tequili. Dowiemy się także dlaczego w podróż klimatyzowanym autem warto zabrać ze sobą dodatkową parę skarpetek oraz poznamy tajniki skutecznego targowania się z meksykańską policją.

Pierwsze prelekcje już dziś, zapraszamy!

Partnerzy WinterCamp X

title