Na wyprawę z dzieckiem? – to się może udać!

Katarzyna Biernacka na WinterCamp Family- pasjonatka fotografowania, speleolog, współorganizatorka Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju.
mama Zuzi.

O tym, że zabieranie dziecka na wyprawy to sposób na połączenie pasji z życiem rodzinnym. Jak to zrobić w sposób mądry i jednocześnie ciekawy dla dziecka?
Zuzia od urodzenia jeździła z rodzicami wszędzie. A że zarówno jej tata, jak i mama są grotołazami, to zaczęła od zwiedzania w foteliku samochodowym jaskiń lawowych na Hawajach. Do bazy w hiszpańskich górach Picos de Europa wleciała helikopterem jako półtoraroczne dziecko. Potem mieszkała miesiąc w namiocie na wysokości 2 tysięcy metrów w trudnych warunkach pogodowych i była przeszczęśliwa. Góry w Meksyku pokonywała na piechotę jako 3-latka, na kolejnych wyprawach spędziła tam ponad 6 miesięcy. 2 lata później w Puerto Rico nauczyła się pływać i podchodzić po linie na przyrządach zaciskowych. W skałkach we Francji odkryła, że wspinanie jest najfajniejsze na bosaka, ale najciekawsze są zjazdy. Dużo było też mikro-wypraw po Polsce, czasem dość bojowych – na przykład na kajaki w zimie. Dziś Zuzia ma 11 lat i nadal chętnie podróżuje, poznaje inne kultury, egzotyczne smaki i mimochodem uczy się języków. A przede wszystkim doświadcza różnorodności świata i zaprzyjaźnia się z nim.

Zapraszamy na prelekcję dla dzieci i dorosłych pt.: Himalaje
Jak wysokie są najwyższe góry świata Himalaje i jak one powstały? Po co jeżdżą tam wspinacze? Jak się czuje człowiek na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza?
Czym się różni życie mieszkających w Himalajach Nepalczyków od naszego? Jak wyglądają ich domy, pismo, jedzenie i stroje?
Podczas zajęć obejrzymy zdjęcia i video, posłuchamy dźwięków instrumentów i dzwonków jaków, zrobimy mapę Himalajów z ośmiotysięcznikami i namalujemy znaki z kamieni modlitewnych, jakie spotyka się przy nepalskich ścieżkach.

[nggallery id=16]

Partnerzy WinterCamp X

title