Bartosz Malinowski na Wintercamp 2017

Gościem biwaku zimowego Wintercamp 2017 będzie Bartosz Malinowski, który jako pierwszy Europejczyk przeszedł Wielki Szlak Himalajski.

Tego imponującego wyczynu Bartosz dokonał wraz ze swoją żoną Joanną Lipowczan na przełomie 2015 i 2016 r.  Pokonanie trasy zajęło im 3 miesiące. Cały szlak ma dystans 1700 km i jest uważany za jeden z najtrudniejszych i najwyżej położonych szlaków górskich na świecie. W najwyższym punkcie trasy przełęcze osiągają wysokość 6146 m n.p.m., a ich pokonanie wymaga odpowiedniej aklimatyzacji oraz właściwego przygotowania technicznego. Szlak wiedzie przez urozmaicony terenowo krajobraz wysokogórski położony z dala od osad ludzkich, który na wielu odcinkach pozbawiony jest oznaczeń i turystycznej infrastruktury. Początek trasy znajduje się w pobliżu Kangczendzonga Base Camp, a koniec w miejscowości Hilsa, na granicy tybetańsko-nepalskiej, w dystrykcie Humla na zachodzie Nepalu. Podróżnicy pokonali całą trasę bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników.

Asia i Bartek poznali się podczas wyprawy na Aconcaguę w 2008 roku. Zafascynowani górami, szczególnym sentymentem darzą Himalaje. Obecnie planują przejście kolejnych etapów Wielkiego Szlaku Himalajskiego  – w Indiach, Butanie i Pakistanie.

Bartosz Malinowski – przewodnik górski, pilot, organizator i lider górskich wypraw. Ze wszystkich odwiedzonych kontynentów najbardziej ceni sobie Azję, gdzie każdego roku powraca wielokrotnie. Organizator trekkingów i wypraw w Himalajach Nepalu.

Ważniejsze wyprawy zorganizowane i poprowadzone przez Bartosza:

2016 Przez zamarznięty Bajkał – Syberia

2015 Trawersem przez Azję – Tajlandia Kambodża Wietnam

2014 Hindukusz & Pamir 2014 – Afganistan Tadżykistan

2013 W dżungli – Malezja

2013 Przez Niebiańskie Góry – Kirgistan

2013 Radżastan – Indie

2012 Kazbek Winter – Gruzja

2010 Long Walk Expedition – Syberia, Mongolia, Chiny, Tybet, Nepal, Indie

2008 Ziemia Ognista – Argentyna i Chile

2005 Bezing

mij

Partnerzy WinterCamp X

title