Program – WinterCamp Family Tatry (NIESTETY Z POWODU PRZEŁOŻENIA FERII NIE BĘDZIEMY W NADCHODZĄCYM SEZONIE ORGANIZOWAĆ CAMPU W TATRACH, ZAPRASZAMY ZA ROK!)

TERMINY: Aż 5 dni wspaniałych zimowych aktywności:

25-29 stycznia 2021 r. (ferie: mazowieckie, dolnośląskie, zachodniopomorskie, opolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie) LUB

1-5 lutego 2021 r. (ferie: podlaskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie, śląskie, podkarpackie, pomorskie, lubelskie)

MIEJSCE: Tatry – Schronisko na Polanie Chochołowskiej 1146 m n.p.m., noclegi wyłącznie w schronisku

TERMIN ZAPISÓW: Ostateczny termin zgłoszeń to 20.01.2021 dla pierwszego terminu, 27.01.2021 dla drugiego terminu. Zapisy prowadzone są jednak w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”

WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp Family przyjmujemy grupowe zgłoszenia rodziców z dziećmi (przewidujemy zajęcia dla dzieci w wieku od 4 lat wzwyż), oraz zgłoszenia osób indywidualnych (min. para) w puli 20% miejsc

PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 90 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!

Zapewniamy:

● 4 noclegi w schronisku – warunki turystyczne (pokoje wieloosobowe – należymieć własny śpiwór, ew. opcja pościeli ze schroniska – opłata 10 zł)

● Wwiezienie i zwiezienie 1 sztuki bagażu o pojemności 75l / rodzina

● Szkolenia dla rodziców (dorosłych, ew. dzieci powyżej 16 lat) – teoria i praktyka: poruszanie się w terenie zimą (4 h), lawinowe ABC (4 h), medyczne (2h), biegówki (2h)

● Szkolenia dla dzieci z podziałem na 2 grupy wiekowe – praktyka: biwakowe lub terenoznawcze, lawinowe ABC, medyczne, biegówki (wszystkie szkolenie po średnio ok. 1,5 h)

● Zajęcia i warsztaty dla rodziców (dorosłych) w zakresie: integracyjne, rekreacyjno-sportowe, motywacyjne, komunikacyjne, wychowawcze, podróżnicze (min. 2 zajęcia)

● Zajęcia i warsztaty dla dzieci w zakresie: wspinaczkowe, integracyjne, rekreacyjno-sportowe, podróżnicze (min. 5 zajęć)

● Udział w grze w trakcie podchodzenia do schroniska

● Udział w zabawach na śniegu i grze “Górska Wyprawa”

● Świetlica dla dzieci działająca w „okienkach” między punktami programu

● 4 popołudnia – slajdowiska z podróżnikami

● Sprzęt turystyczny do testowania (rakiety, raki, czekany, sprzęt lawinowy)

● Udział w śpiewograniu

● Słodką niespodziankę i kawę/herbatę w ostatni poranek

● Bogaty pakiet uczestnika WinterCamp – w tym odzież z logo WinterCamp

● Możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego w schronisku, kuchni turystycznej, wrzątku

Opis szkoleń:

PORUSZANIE SIĘ W TERENIE ZIMĄ (4h)

Na szkoleniu w praktyczny sposób zaprezentujemy sprzęt używany do wycieczek wysokogóskich (m. in. raki, czekan, kask), porównamy modele, nauczymy poprawnie dobierać sprzęt i z niego korzystać. Poćwiczymy podchodzenie pod górę oraz hamowanie czekanem. Partner technologiczny szkolenia poruszanie się w terenie zimą:

LAWINOWE ABC (4h)

Szkolenie w zakresie ratownictwa partnerskiego po zasypaniu w lawinie. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne mówiące jak i kiedy powstają lawiny, a także praktyczne szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym oraz lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopata, sonda).

Partner technologiczny lawinowego ABC:

BIEGÓWKI (2h)

Podstawy poruszania się na biegówkach – dobór sprzętu, poruszanie po terenie płaskim – ślizg, łyżwa. Techniki zjazdu, podchodzenia pod górę. Podstawowe błędy. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonego instruktora.

SZKOLENIE MEDYCZNE (2h)

Jesteś zimą w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej…? W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim opanowanie i praktyczne umiejętności i to właśnie je nabędziesz podczas tego szkolenia. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w zimowych warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego. Uwaga: powyższe szkolenia w wariancie dla dzieci zawierać będą treści, które są dla dzieci przystępne, zrozumiałe i ciekawe, zamiast teorii będzie praktyka w terenie zgodnie z hasłem “nauka poprzez zabawę”.

Obostrzenia dot. COVID:

● Rodziny, osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym na podstawie oświadczenia będziemy lokować w osobnych pokojach

● W innym przypadku w salach wieloosobowych zastosowane będą ograniczenia ilościowe wynikające ze stosownych rozporządzeń

● Plan imprezy w stosunku do zeszłego roku został zmieniony: zrezygnowano z weekendu jako czasu najbardziej obleganego przez zewnętrznych turystów, (impreza będzie tak jak rok temu pięciodniowa ale odbędzie się od poniedziałku do piątku), ponadto w planie dnia przesunięto zajęcia tak aby obiad można było zjeść poza godziną 12-14 (czas najbardziej oblegany przez zewnętrznych turystów)

● Dla uczestników WinterCamp na posiłki będzie dostępna osobna sala (piętro nad jadalnią)

● Dla dzieci – uczestników WinterCamp na świetlicę zostanie przeznaczony – poza zeszłoroczną przestrzenią do zabaw – osobny pokój

● Organizator zapewni płyny dezynfekcyjne, zdezynfekuje sprzęt do zajęć, uczestnikom / obsłudze będzie mierzona temperatura termometrem bezdotykowym

● W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w programie związanych z nowymi rozporządzeniami organizator będzie starał się do nich dostosować tak aby w maksymalnym możliwym stopniu zrealizować program

● W przypadku konieczności odwołania imprezy ze względu na regulacje zewnętrzne spowodowane nawrotem pandemii COVID-19 rozumiane jako siła wyższa (zamknięcie Parku Narodowego, zamknięcie schronisk, zakaz zgrupowań, itp) organizator zaproponuje uczestnikom za ich zgodą przepisanie wpisowego na rodzinną imprezę letnią AdventureCamp 2021 (link) lub rodzinną imprezę zimową WinterCamp Family 2022, zakładając że po pewnym czasie owe regulacje będą cofnięte i wspomniane imprezy będzie można zrealizować, w innym przypadku zwróci wpłaty.

W ZWIĄZKU Z NIETYPOWYM OBIEKTEM NOCLEGOWYM JAKIM JEST SCHRONISKO GÓRSKIE (NIE JEST TO HOTEL) GWARANTUJEMY NOCLEGI W TYCH SAMYCH POKOJACH RODZIC + DZIECKO / RODZICE + DZIECI, NIE GWARANTUJEMY WSPÓLNEGO NOCLEGU GRUPOM ZNAJOMYCH ITP., JEDNAKŻE BĘDZIEMY SIĘ STARAĆ JAK NAJLOGICZNIEJ ROZDYSPONOWAĆ MIEJSCA NOCLEGOWE BIORĄC POD UWAGĘ EWENTUALNE ŻYCZENIA UCZESTNIKÓW – JEŚLI TO BĘDZIE MOŻLIWE.

Agenda

PONIEDZIAŁEK, 25 stycznia / 1 lutego 2021 r.

Samodzielne dotarcie uczestników do schroniska na Polanie Chochołowskiej (wwiezienie jednej sztuki bagażu 75 l/rodzina przez organizatorów) – podczas wejścia od Parkingu Witów-Siwa Polana od godz. 10 „rodzinna gra terenowa” z mapą, zagadkami i zadaniami na trasie (pomaga to w rozbiciu trasy na mniejsze odcinki i będzie atrakcją dla dzieciaków).

Czas przejścia szlakiem – głównie płaską drogą dojazdową do schroniska 7,5 km – ok. 3 h w zależności od warunków pogodowych. Punkt startowy gry czynny do godz 14:00, kolejne punkty do 15/16. Dla wygody sugerujemy przyjazd już w niedzielę po południu i nocleg w którejś z miejscowych agroturystyk.

od 14:00 – Możliwość odbierania pakietów uczestnika i miejsc noclegowych (do 19:30), zakwaterowanie, czas na obiad (we własnym zakresie), rozpoczęcie działania świetlicy dla dzieci

16:30 – Zajęcia/warsztaty wewnątrz schroniska dla dzieci w 2 grupach wiekowych

16:30 – Zajęcia/warsztaty dla rodziców

18:00 – Spotkanie z podróżnikiem

19:00 – Czas wolny na posiłki – we własnym zakresie: możliwość zakupu w schronisku – kuchnia czynna do godziny 20:00, lub bezpłatna kuchnia turystyczna, higiena – w pełni wyposażone zaplecze sanitarne w schronisku; dalej w skrócie: czas wolny)

20:30 – Rodzinne śpiewogranie

21:30 – Zakończenie, nocleg w pokojach

WTOREK, 26 stycznia / 2 lutego 2021 r.

09:30 – Oficjalne otwarcie WinterCamp Family 2.0 – Tatry

09:45 – Pierwszy blok szkoleń dla dorosłych (4 h z przerwą w trakcie)

09:45 – Pierwszy blok szkoleń i zajęć dla dzieci (2 h na zewnątrz i 2 h w środku)

14:00 – Czas wolny

16:00 – Zajęcia/warsztaty : dorośli / dzieci

17:30 – Spotkanie z podróżnikiem

19:00 – Czas wolny

20:30 – Śpiworówa dla dzieci (film, ciche zabawy – do 22:00) i wieczorek integracyjny dla rodziców :-)

ŚRODA, 27 stycznia / 3 lutego 2021 r.

9:30 – Pokazy lub zabawy na śniegu dla rodzin (Uwaga – opcja dodatkowa, możliwość wycieczki na Grzesia 1653 m n.p.m z przewodnikiem, ilość ograniczona do 20 osób)

11:00 – Czas wolny

13:00 – Drugi blok szkoleń dla dorosłych (4 h z przerwą w trakcie)

13:00 – Drugi blok szkoleń i zajęć dla dzieci (2 h na zewnątrz i 2 h w środku)

17:15 – Czas wolny

18:30 – Konkurs Table-boulderingu (wewnątrz schroniska)

20:00 – Wieczór z podróżnikiem

21:30 – Zakończenie, nocleg w pokojach

CZWARTEK, 28 stycznia / 4 lutego 2021 r.

09:00 – Trzeci blok szkoleń dla dorosłych (4 h z przerwą w trakcie)

09:00 – trzeci blok szkoleń i zajęć dla dzieci (2 h na zewnątrz i 2 h w środku)

13:15 – Czas wolny

15:00 – Konkurs na śniegu

17:00 – Spotkanie z podróżnikiem

18:30 – Czas wolny

20:00 – Wspólne śpiewogranie z nieustaloną godziną zakończenia :-)

PIĄTEK, 29 stycznia / 5 lutego 2021 r.

9:00 – Wspólna, poranna, pyszna kawa/herbata i ciasto

10:00 – Gra terenowa “Górska wyprawa”

11:00 – Oficjalne zakończenie szkolenia WinterCamp Family 2.0 – Tatry

Uwaga: powyższy program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, ostatecznej ilości uczestników i podziałów na grupy wiekowe dzieci. Świetlica dla dzieci czynna będzie głównie w czasie wolnym, awaryjnie będziemy reagować na sytuacje kiedy np. dziecko nie będzie miało już suchych rzeczy aby wyjść na zajęcia na zewnątrz :-)

Koszt uczestnictwa:

899 zł – Rodzice i dzieci (cena za jedną osobę, dzieci do lat 3 włącznie śpiące razem z rodzicami, bez dodatkowego pakietu powitalnego – udział bezpłatny, uwaga: konieczność stałej opieki nad nimi przez rodziców!)

UWAGA RABATY!!!

● zgłoszenie i opłacenie zadatku (500 zł) do 30 września 2020 r. 749 zł

● zgłoszenie i opłacenie zadatku (500 zł) od 1 października do 15 listopada 2020r. 799 zł;

● zgłoszenie i opłacenie zadatku (500 zł) od 1 października od 16 listopada do 31 grudnia 2020 r. 849 zł;

Płatność kwoty końcowej nastąpi od 1 do 15 stycznia, w przypadku opóźnienia uczestnika obowiązuje kwota 899 zł.

Zniżka “Przyjedź całą rodziną!” – przy 5 osobach z tej samej rodziny rodzina ta otrzymuje rabat od sumy płatności – 5%, przy 6 osobach – 10%, przy 7 i więcej osobach – maksymalny rabat 15%.

RABATY ZWIĄZANE Z WCZEŚNIEJSZĄ PŁATNOŚCIĄ I PRZYJAZDEM GRUPOWYM ŁĄCZĄ SIĘ :-) Rabaty odlicza się od płatności końcowej.

ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA

● Posiłków (dla uczestników WinterCamp po okazaniu identyfikatora istnieje możliwość zakupienia ciepłych dań w barze ze zniżką 10%, ponadto w schronisku jest w pełni wyposażona bezpłatna kuchnia turystyczna)

Dodatkowy koszt wyprawy na Grzesia 1653 m n.p.m z przewodnikiem + wypożyczenie sprzętu lawinowego, raków i czekana – 200 zł / osoba (musi zebrać się pełna grupa 10 lub 20 osób)


Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni

Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni